Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Спроба заглушити правозахисників - заява Харківської правозахисної групи.

14 грудня, 2007 р.

   
    Інститут масової інформації розміщує заяву Харківської правозахисної групи про хакерські атаки, яких зараз зазнають правозахисні сайти.
    
    Близько 17.30 9 грудня, Міжнародного дня прав людини, сервер, де розміщені портали Харківської правозахисної групи (ХПГ), Української Гельсинської спілки з прав людини, а також сайту «Майдан», стали жертвами DDOS-атаки.
    
    Задіяні сотні тисяч заражених комп'ютерів, які створюють величезний потік запитів, перекриваючи доступ до сайтів. Таке навантаження паралізує сайти, і вони не грузяться.
    
    Оскільки атака майже співпала з оголошенням на прес-конференції в Києві лауреатів премії «Будяк року – 2007» за найгрубіші порушення прав людини, напрошувались думки про зв'язок антипремії з атакою. Проте масштаб бомбардувань та тривожні паралелі з нещодавніми атаками на інші правозахисні сайти змушують нас думати про інші причини. 10 грудня, наприклад, протягом 20 хвилин с 22.30 до 22.50 було 150 тисяч звернень до сервера з заражених віртуальних комп'ютерів.
    
    Інтенсивність та висока вартість такої масованої атаки не дозволяють списати такі дії на хакерські пустощі. Атака триває четверту добу і не припиняється, і це змушує підозрювати, що за нею стоїть організована сила. 13 грудня доступ до сайтів був, але ми не можемо сказати, що атака припинилась: вона слабішає, а потім відновлюється з новою силою. Деякі дані цієї атаки дають підстави вважати, що вона організована з Росії, управляється та контролюється в ручному режимі: параметри атаки змінюються в залежності від зусиль системного адміністратора сервера зменшити її інтенсивність. Вона ведеться по ІР-адресі. За що нам така увага?
    
    На двох сайтах - www.khpg.org і www.maidan.org.ua висіло декілька статей, що стосуються незаконної висилки з Росії в Узбекистан Абдугані Камалієва всупереч рішенню про припинення вислання, прийняте Європейським судом з прав людини за добу до рейсу. Чи не могло це послужити причиною атаки?
    
    Трохи більше місяця тому найбільший російськомовний ресурс з прав людини в РФ – «Права человека в России»- HRO.org зазнав майже ідентичної атаки, яка тривала десять днів. Довгий час сайт був паралізований та використовувався під іншим доменним ім'ям. «ХПГ» і «Майдан» широко висвітлювали атаку як російською, так і англійською мовами. Ми неодноразово відмічали, що це далеко не перша атака на російські портали. Зокрема ми писали про спроби вивести з ладу сайт товариства «Меморіал».
    
    Ми підкреслювали необхідність виявляти більшу солідарність та об'єднати зусилля у протидії таким зухвалим спробам душити голос совісті в Російській Федерації та сусідніх країнах. А тепер ми висловлюємо щиру подяку нашим російським колегам за їх солідарність. Ми переконані, що це наша спільна боротьба, і слід всіляко підтримувати одне одного.
    
    Не виключено, що той, хто замовив цю атаку, вирішив таким чином пожартувати у Міжнародний день прав людини. Та насправді річниця прийняття Всесвітньої декларації прав людини нагадує нам, що саме опиниться під загрозою, якщо ми не будемо твердо протидіяти будь-яким спробам нас залякати та змусити замовчати. Ця атака зайвий раз нагадує, що боротися слід разом – ми не збираємось здаватись.
    
    За вашу і нашу свободу!
    Джерело: www.khpg.org
    
    
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю