Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Міграція потребує гуманних підходів.

17 грудня, 2007 р.

   
    
    Напередодні Міжнародного дня мігранта, який відзначають 18 грудня, Міжнародна організація з міграції (МОМ) проголошує, що вдалого управління світовою трудовою міграцією можна досягнути через запровадження всебічної політики співробітництва, яка б забезпечила захист прав трудових мігрантів.
    
    МОМ радий зазначити останні суттєві зміни, що вказують на готовність світу до покращення управління світовою трудовою міграцією.
    
    «Захист людських прав мігрантів та тимчасових контрактників є першорядним фактором, щоб забезпечити ефективне використання економічного та людського потенціалу в рамках світової трудової міграції на благо всіх мігрантів та зацікавлених осіб», каже генеральний директор МОМ Брансон МакКінлі.
    
    Трудова міграція є ключовою рисою глобалізації і має значний вплив на світову економіку. У 2007 р., трудові мігранти з країн, що розвиваються, переслали додому через офіційні канали понад 240 мільярдів долларів США. Водночас вони зробили значний внесок в економічний розвиток та процвітання країн перебування.
    
    Всупереч своїм позитивним внескам у світову економіку, трудові мігранти продовжують стикатися із труднощами у багатьох частинах світу, зокрема із незадовільними умовами праці, дискримінацією та порушенням їхніх прав.
    
    МОМ в Україні спрямовує свої зусилля на розв’язання нагальних міграційних проблем та забезпечення поваги людської гідності мігрантів, що відображено у всіх її програмах та проектах. В цьому контексті робота МОМ полягає у розробці та запровадженні належної системи міграційного менеджменту у співпраці із Урядом України з метою захисту прав мігрантів. Це включає і належне утримання незаконних мігрантів, про що зазначено і в документі «Основи та зразки кращих практик для ПТП в Україні», що був розроблений Представництвом МОМ в Україні. МОМ продовжує співпрацювати з та радити національним урядовим установам щодо розробки системи управління міграцією, яка передбачає використання легальних механізмів захисту прав мігрантів та забезпечення безперешкодного доступу до відповідних послуг для мігрантів.
    
    МОМ приділяє велику увагу підвищенню рівня обізнаності серед потенційних мігрантів щодо їх прав та обов’язків перед тим, як вони поїдуть за кордон. Задля цього Представництво МОМ в Україні відкрило п’ять Центрів консультування мігрантів (ЦКМ) у Києві, Харкові, Одесі, Львові та Тернополі, які надають інформацію про права мігрантів та поради щодо виявлення та уникнення шахрайських агентств з працевлаштування та схем з візами. Крім того, ЦКМ співпрацюють з Державними центрами зайнятості з таких питань, як попередження шахрайства у галузі міграції, стимулювання легальної трудової міграції та запобігання торгівлі людьми.
    
    «Міжнародний досвід підтверджує беззаперечну важливість гуманних підходів до управління міграцією. Представництво МОМ в Україні співпрацює з урядом України та громадянським суспільством задля забезпечення суворого та неухильного дотримання прав мігрантів», підкреслює Джефрі Лабовіц, Голова Представництва МОМ в Україні.
    
    Джерело : МОМ в Україні
    
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю