Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Програма індивідуальних грантів для журналістів.

26 грудня, 2007 р.

    В Україні розпочинається масштабна програма надання індивідуальних грантів для журналістів, які проводять розслідування у сфері корупції. Ця програма відбувається в рамках проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна» при адмініструванні Інституту розвитку регіональної преси (ІРРП).
    
    До участі у програмі запрошуються журналісти усіх видів ЗМІ з усіх регіонів України, незалежно від досвіду проведення розслідувань. Головним фактором участі в програмі є наявність перспективної теми розслідування, пов’язаної з фактами корупції, а також потенційна можливість провести розслідування у прийнятний термін та готовність надати громадськості якісний, цікавий, суспільно важливий журналістський матеріал.
    
    Якщо у Вас є така тема, натхнення та відповідний рівень професіоналізму, але для реалізації задуму не вистачає фінансових ресурсів – вам допоможе Програма індивідуальних грантів. За допомогою отриманих коштів ви зможете покрити витрати на послуги зв’язку, поїздки, транспорт, проведення експертиз, необхідні для здійснення антикорупційного розслідування, а також компенсувати витрати власного часу та сил за рахунок певного гонорару.
    
    На додаток до фінансової підтримки, в рамках програми журналістам будуть доступними методично-консультативна допомога експертів з технології проведення журналістських розслідувань та досвідчених медіа-юристів, які проведуть допублікаційну експертизу підготовлених матеріалів. Допублікаційна експертиза проводиться з метою усунення конфліктів із законом та негативних правових наслідків для журналіста та ЗМІ, в яких будуть оприлюднені результати розслідувань.
    
    Заявки на фінансування проекту розслідування встановленого зразка, додаткові запитання просимо надсилати на електронну адресу expert@irrp.org.ua, на телефон-факс (044) 289-07-25. Для отримання форми заявки електронною поштою та з запитаннями можна звертатись за номерами (067)803-34-36, (067)547-22-33 або (067)234-42-16. Поштова адреса громадської організації «Інститут розвитку регіональної преси» – 01601 Київ, Печерський узвіз 3, каб. 404.
    
    До подачі заявки просимо вас ознайомитися із двома доданими файлами (електронні версії можна завантажити на сайті в розділі «Гранти для ЗМІ»):
    
    · Формою заявки на підтримку проекту розслідування
    
    · Положенням про умови та особливості участі у програмі індивідуальних грантів для журналістів, що проводять розслідування у сфері корупції.
    
    Заявка, що подається журналістами, має відповідати наступним критеріям:
    
    * Розслідування відкриє нову важливу інформацію, яка представляє суспільний інтерес та розкриває факти корупції;
    * Розслідування базується на чіткій попередній домовленості про оприлюднення не менш ніж в одному виданні або ТРК (бажано – у кількох ЗМІ);
    * Журналіст(и), який проводитиме розслідування, вже має доступ до ключової інформації (джерел, документів), а доступ до додаткової інформації є достатньо вірогідним;
    * Розслідування не передбачає виникнення неприпустимих ризиків для журналістів та ЗМІ;
    * Журналіст(и), працюючи над розслідуванням, суворо дотримується професійних та етичних стандартів;
    * Результати розслідування будуть оприлюднені у прийнятний термін;
    * Журналісти/редактори, які мають відношення до розслідування, надішлють підготовлені матеріали на попередню юридичну експертизу з метою уникнення конфліктів із законом та правових наслідків;
    * Бюджет розслідування відповідає параметрам програми індивідуальних грантів.
    
    Заявки розглядаються та ухвалюються Експертною Радою, яка засідатиме і прийматиме рішення по кожній новій заявці кожного місяця. Перше засідання Ради вже відбулося на початку грудня 2007 року, останнє засідання заплановане на початок квітня 2008 року. Отже, прийом заявок на підтримку проектів розслідувань триває безперервно. З дня отримання Програмою заповненої форми до прийняття рішення Ради проходитиме максимум один місяць. Останній термін подачі заявок – орієнтовно 31 березня 2008 року. Очікується, що всі профінансовані Програмою розслідування будуть завершені та оприлюднені до кінця липня 2008 року.
    
    Орієнтовна гранична сума гранту для журналістів друкованих видань та Інтернет-ЗМІ не перевищує 1000 доларів США, для журналістів ТРК – 2000 доларів США (податки розраховуються Програмою окремо). У певних випадках Програма може робити виключення із цього правила.
    
    Пріоритет матимуть заявки на теми, пов’язані із фактами корупції в органах судової влади, регуляторної та дозвільної систем, у навчальних закладах, з порушеннями професіональних та етичних стандартів при наданні державних послуг. Проте, тематика підтримуваних розслідувань не вичерпується цим переліком пріоритетних сфер.
    
    Проект „Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні „Гідна Україна” (www.action-msi.org.ua) реалізує компанія Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (АМР США) та Міжнародної корпорації «Виклики тисячоліття» (МСС). Проект розрахований на два роки і має на меті підтримку незалежного громадського моніторингу та суспільних інтересів в пріоритетних сферах боротьби з корупцією, які були виявлені урядом України в рамках програми співпраці з Корпорацією «Виклики тисячоліття». Проект «Гідна Україна» складається з трьох основних компонентів: 1) підтримка представлення та захист суспільних інтересів; 2) журналістські розслідування та інші антикорупційні ініціативи з боку ЗМІ; 3) моніторинг стану корупції й результатів антикорупційних ініціатив українського уряду та організацій громадянського суспільства.
     Реєстрація триває до: 31-03-2008
    
    Джерело: Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП)
    
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю