Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Вакцинація дітей: за і проти.

27 грудня, 2007 р.

    Кожного року тисячі мам на Кіровоградщині йдуть з маленькими дітьми у поліклініку, щоб зробити чергове щеплення відповідно до встановленого вікового календаря. Чи така вже безпечна ця процедура? Чи достатньо інформації мають батьки про препарати, що вводяться дитині?
    
    На ці і багато інших питань намагається відповісти громадська організація ТО “ТОРО” під час реалізації проекту “Вакцина: за і проти”. Першим етапом проекту, про який прийшли розповісти організатори на засідання прес-клубу реформ є Форум "Вакцина: за і проти", в якому взяли участь організації, що займаються питаннями здоров'я. На форумі зібралися як прибічники обов'язкової вакцинації, так і її категоричні супротивники, тому дискусії відбувалися досить жваво. А особливої офіційності заходу додавала участь представників Міністерства охорони здоров'я.
    
    “Головною нашою метою є проведення широкої інформаційної кампанії щодо переваг та недоліків інформації. Адже тема вакцинації є досить закритою. Мало хто з мам може отримати повну інформацію про препарати, що використовують медики для вакцинації”, - пояснила віце-президент ТО “ТОРО” Ала Волошина. Проект передбачає акумулювання великої кількості інформаційного матеріалу відносно складу вакцин, графіку проведення щеплень і залучення широкої громадськості до обговорення ситуації, що склалася в місті стосовно щеплень. Очікується, що у роботі проекту активну участь будуть брати органи місцевого самоуправління, лікарі, громадські організації, які є відповідальними за проведення щеплень дітям до 10 років. За словами пані Али чимало педіатрів міста відгукнулося на заклик до співпраці. “Проте, на жаль головний лікар Кіровоградської міської санепідстанції не відповів на наші листи з проханням надати інформацію щодо стану проведення вакцинації в місті, щодо збереження препаратів і таке інше”, - додала пані Волошина.
    
    Також пані Волошина, як молода мама, розповіла про проблеми, з якими сама зіштовхнулася у лікарні. “Інформація про склад вакцини, про її дію, про можливі побічні ефекти не є доступною для широкого ознайомлення”, - жаліється вона. Не часто лікарі дають вичерпні відповіді на запитання мам. Хоча Вікторія Задорожна, професор, заступник директора Державного підприємства “Центр імунобіологічних препаратів”, завідувач відділу поліомеліту Інституту інфекційних хвороб імені Громашевського стверджує, що вся ця інформація повинна бути доступною у кожному лікарняному закладі. А щодо переваг щеплення називає зменшення в сотні раз випадків захворювання на дифтерію, у десятки разів зниження захворюваності на кір, повне подолання у світі такої недуги як віспа. “Варто пам'ятати, що хворий на інфекційні захворювання сам є джерелом інфекції, а тому є небезпечним для оточуючих. Тому така процедура як вакцинація має запобігти захворюванню не однієї людини, а цілих колективів”, - вважає пані Задорожна.
    
    Зовсім іншу думку має В'ячеслав Костилєв, Президент громадської організації “Ліга захисту громадянських прав” з Києва. Він категорично проти масової вакцинації, адже вважає її надто серйозним медичним втручанням в організм людини, щоб застосовувати її обов'язково і для кожного. “Це не вітамінка, щоб приймати її без попереднього ґрунтовного обстеження. Адже наслідки можуть бути самі не передбачувані. Від простої алергії до паралічу”, - зазначає пан В'ячеслав.
    
    Михайло Карплюк, лікар-андролог підприємства “Клініка Плюс” висловив примирюючи думку: “Здебільшого люди виступають все ж “за” вакцинацію, але вони не задоволені інформуванням про процедуру. Я виступаю за усвідомлений вибір у цьому питанні та максимальне інформування”, - зазначив він.
    
    На підтвердження цієї думки Творче об'єднання "Технології оптимального розвитку особистості" з метою надання мешканцям Кіровограда об'єктивної інформації про переваги й недоліки від використання щеплень у дитячому віці реалізує цілу низку заходів у місті Кіровограді. Зокрема, планується проведення інформаційної кампанії серед 8 тисяч сімей міста, що мають дітей до 10 років, та створення коаліції громадських організацій Кіровограда по контролю за дотриманням права кіровоградців на (не)використання щеплень.
    
    Джерело : Інтернет-сайт "Весь Кіровоград"
    
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю