Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


КПСС у в'язницях.

27 грудня, 2007 р.

   
    Так можна стисло охарактеризувати основне завдання ІІ Міжрегіональної робочої зустрічі «Участь бувших засуджених в гуманізації кримінально-виправної системи України і соціальної адаптації осіб, що звільнилися з місць позбавлення волі», яка пройшла 19-21 грудня 2007 р. в Івано-Франківську.
    
    Робоча зустріч була організована «Коаліцією ВІЛ-сервісних організацій», «Рухом на підтримку колишніх засуджених України «Подолання» і Всеукраїнською лігою громадського лобіювання за підтримки Програми ІКАСО. Три дні, на базі Благодійного християнського фонду «Солідарність», фахівці неурядових організацій і активісти ініціативних груп колишніх засуджених обговорювали питання розширення участі засуджених в профілактичних і реабілітаційних програмах, що реалізуються в місцях позбавлення волі.
    
    На підставі вже наявного досвіду роботи і знання гострих проблем учасники зустрічі поставили перед собою мету виробити КПСС - Концепцію, Положення, Стратегію і Систему, що визначають стратегічні напрями подальшої діяльності громадських і благодійних організацій в пенітенціарній сфері. Основний акцент був зроблений на питаннях впровадження профілактичних і реабілітаційних програм в місцях позбавлення волі і для осіб, що звільнилися звідти. Проте важливим моментом, що обговорювалося на робочій зустрічі, стало питання розвитку мобілізаційних програм серед тих, хто вийшов з місць позбавлення волі.
    
    Як мобілізувати всі зацікавлені сторони, особливо тих, кому ці проблеми відомі, так би мовити, зсередини, на роботу з їхнього вирішення? Як не перетворити реабілітаційний центр на звичайну "нічліжку" і в чому принципова різниця між ними? Як не зробити клієнта реабілітаційної програми утриманцем? Що таке соціальне підприємництво і чи можливе воно сьогодні? Своїми варіантами відповідей на ці та інші питання ділилися керівники громадських організацій з Івано-Франківська, Луганська, Хмельницького, Горлівки, Одеси і Вінниці (Андрій Микитін, Ігор Камінник, Олена Герман, Лариса Висоцька, Володимир Козак, Олег Галактіонов, Світлана Гизай, Віталій Полонець та інші).
    
    Слід зазначити, що, всупереч загальноприйнятій думці, тема ця цікавить не тільки громадських діячів, але і (не достатньою мірою, але все-таки!) Держдепартамент з питань виконання покарань.
    
    Наочний тому доказ – присутність на робочій зустрічі заступника начальника управління Держдепартаменту в Івано-Франківській області М. Бурака, який поділився досвідом, здобутим силовими структурами у виправних установах Івано-Франківщини.
    
    Автор : Ігор Камінник
    Джерело: http://www.civicua.org/news/
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю