Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Курс толерантності для підлітків.

18 січня, 2008 р.

   
    Відтепер, після відповідної ухвали Міністерства освіти і науки України, вже наступного року тренінговий курс «Я вчуся бути толерантним» для підлітків 15-18 років буде запропоновано як факультативний курс, а також методичні рекомендації щодо проведення уроку толерантності для підлітків 12-14 років. Розробку та апробацію навчально-методичних матеріалів здійснено в рамках проекту Програми розвитку ООН «Створення безпечного середовища для молоді України».
    
    Етап апробації матеріалів тренінгу «Я вчуся бути толерантним» відбувався в Чернігові з 6 по 8 грудня 2007 року в приміщенні Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти – місцевому осередку програми «Рівний – рівному».
    
    В навчальному семінарі взяли участь двадцять учнів старших класів Чернігова та району. Чернігівська школярка Анастасія Осипенко ділиться своїми враженнями: «Під час навчання я ніби знову познайомилась зі своїми однокласниками. Кожна людина – особистість, ми багато про це чуємо і говоримо, але насправді я зрозуміла цю просту істину лише тут». Осягнути неповторність кожної людини у світі, навчитися терпимості й розуміння через самопізнання й самоповагу допомагають спеціальні вправи та ігри. Важливо також і те, що передача знань відбувається через довірче спілкування, адже тренери – молоді педагоги, яким підлітки довіряють.
    
    Ретельно проаналізувавши хід проведення тренінгових занять, навчально-методичні (тренінгові) матеріали буде доопрацьовано авторами-упорядниками і вже наступного року його буде запроваджено як факультативний курс в системі позакласної, виховної роботи.
    
    Місцем проведення уроку толерантності для підлітків середнього шкільного віку став Івано-Франківськ. Учні 8-А класу приватної школи «Перша ластівка» працювали на уроці за новою методикою. За задумом розробників програми уроку він має бути легким для сприйняття, але ефективним та ємним за змістом, адже в шкільній програмі не з‘явиться окремого предмету «толерантність».
    
    Цей спеціальний урок проводитиметься в українських школах в рамках заходів до Всесвітнього дня толерантності, який відзначається щороку 16 листопада. Говорить викладач пані Галина Милосердова: «Динаміка уроку передбачає не тільки і не стільки монолог вчителя, скільки творчу участь дітей. Треба зазначити, що із найскладнішими, на перший погляд, питаннями вони впорались блискуче – навіть із завданням символічної інтерпретації статей Декларації ЮНЕСКО про толерантність».
    
    Формування основ толерантної поведінки у підлітків та молоді є одним із завдань інформаційно-освітньої кампанії, що її здійснює проект Програми розвитку ООН «Створення безпечного середовища для молоді України».
    
    Серед інших заходів кампанії – соціальна реклама, проведення конкурс на кращий твір, виготовлення інформаційно-освітніх друкованих матеріалів, проведення зустрічей та відкритого обговорення теми на відповідному Інтернет ресурсі. Зважаючи на актуальність теми толерантності в українському суспільстві, відповідні заходи і акції проекту триватимуть і надалі.
    джерело: www.civicua.org
    
    
    
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю