Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Курс толерантності для підлітків.

18 січня, 2008 р.

   
    Відтепер, після відповідної ухвали Міністерства освіти і науки України, вже наступного року тренінговий курс «Я вчуся бути толерантним» для підлітків 15-18 років буде запропоновано як факультативний курс, а також методичні рекомендації щодо проведення уроку толерантності для підлітків 12-14 років. Розробку та апробацію навчально-методичних матеріалів здійснено в рамках проекту Програми розвитку ООН «Створення безпечного середовища для молоді України».
    
    Етап апробації матеріалів тренінгу «Я вчуся бути толерантним» відбувався в Чернігові з 6 по 8 грудня 2007 року в приміщенні Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти – місцевому осередку програми «Рівний – рівному».
    
    В навчальному семінарі взяли участь двадцять учнів старших класів Чернігова та району. Чернігівська школярка Анастасія Осипенко ділиться своїми враженнями: «Під час навчання я ніби знову познайомилась зі своїми однокласниками. Кожна людина – особистість, ми багато про це чуємо і говоримо, але насправді я зрозуміла цю просту істину лише тут». Осягнути неповторність кожної людини у світі, навчитися терпимості й розуміння через самопізнання й самоповагу допомагають спеціальні вправи та ігри. Важливо також і те, що передача знань відбувається через довірче спілкування, адже тренери – молоді педагоги, яким підлітки довіряють.
    
    Ретельно проаналізувавши хід проведення тренінгових занять, навчально-методичні (тренінгові) матеріали буде доопрацьовано авторами-упорядниками і вже наступного року його буде запроваджено як факультативний курс в системі позакласної, виховної роботи.
    
    Місцем проведення уроку толерантності для підлітків середнього шкільного віку став Івано-Франківськ. Учні 8-А класу приватної школи «Перша ластівка» працювали на уроці за новою методикою. За задумом розробників програми уроку він має бути легким для сприйняття, але ефективним та ємним за змістом, адже в шкільній програмі не з‘явиться окремого предмету «толерантність».
    
    Цей спеціальний урок проводитиметься в українських школах в рамках заходів до Всесвітнього дня толерантності, який відзначається щороку 16 листопада. Говорить викладач пані Галина Милосердова: «Динаміка уроку передбачає не тільки і не стільки монолог вчителя, скільки творчу участь дітей. Треба зазначити, що із найскладнішими, на перший погляд, питаннями вони впорались блискуче – навіть із завданням символічної інтерпретації статей Декларації ЮНЕСКО про толерантність».
    
    Формування основ толерантної поведінки у підлітків та молоді є одним із завдань інформаційно-освітньої кампанії, що її здійснює проект Програми розвитку ООН «Створення безпечного середовища для молоді України».
    
    Серед інших заходів кампанії – соціальна реклама, проведення конкурс на кращий твір, виготовлення інформаційно-освітніх друкованих матеріалів, проведення зустрічей та відкритого обговорення теми на відповідному Інтернет ресурсі. Зважаючи на актуальність теми толерантності в українському суспільстві, відповідні заходи і акції проекту триватимуть і надалі.
    джерело: www.civicua.org
    
    
    
    


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій