Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Генсек ООН закликає донести уроки Голокосту до прийдешніх поколінь.

28 січня, 2008 р.

    Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Пан Гі Мун закликав донести уроки Голокосту до нинішнього і прийдешніх поколінь.
    
    Про це йдеться в посланні Генсека до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.
    
    Пан Гі Мун висловив солідарність з жертвами цієї трагедії, що залишилися в живих, і сім’ями загиблих від рук нацистів. Він закликав зберегти уроки Голокосту в пам’яті нинішнього і прийдешніх поколінь, щоб запобігти актам геноциду в майбутньому.
    
    «Тим, хто стверджує, що Голокосту не було або він був перебільшений, ми відповідаємо підтвердженням нашої рішучості шанувати пам’ять всіх ні в чому не винних чоловіків, жінок і дітей, які загинули від рук нацистів та їхніх прибічників. Ми тужимо про третину єврейського народу, а також про представників інших меншин, які стали жертвами планомірного геноциду», – говориться в посланні.
    
    У документі зазначається, що недостатньо лише пам’ятати про загиблих. Пан Гі Мун закликав виховувати дітей і молодь у дусі пошани до різноманіття до того, як нетерпимість пустить своє коріння в їхніх душах, а також навчити їх бути пильними, щоб не допустити подібної трагедії в майбутньому.
    
    «Нинішній рік дає нам особливу можливість для цього, оскільки в 2008 році ми відзначаємо шістдесяту річницю Спільної декларації прав людини. Впродовж цього ювілейного року ООН прагнутиме донести концепцію «гідності і справедливості для всіх» до людей у всіх куточках світу», – наголосив Генеральний секретар.
    
    Він зазначив, що мета цієї кампанії полягає в тому, щоб нагадати, що в світі, який ще пам’ятає жахи Голокосту, Загальна декларація стала першим міжнародним документом, де було закріплено принцип, який сприймається сьогодні як очевидний: гідність і рівність властиві всім людям.
    
    Як повідомлялося, в січні 2005 року держави - члени ООН провели спеціальну сесію Генеральної Асамблеї ООН, присвячену 60-річчю визволення нацистських концтаборів. На ній була прийнята резолюція про оголошення 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту.
    
    27 січня 1945 року війська Радянської Армії звільнили перший і найбільший з гітлерівських концтаборів Аушвіц (Освенцим), розташований в 70 кілометрах від Кракова. У фашистських таборах було знищено 6 млн. євреїв і 1 млн. людей інших національностей.
    джерело: human-rights.unian.net
    


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати