Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Пріоритети громадського лобіювання на 2008 рік.

28 січня, 2008 р.

    Звернення експертної неурядової спільноти до Віце-прем'єр міністрів Григорія Немирі та Івана Васюника, а також керівника Департаменту комунікації влади і громадськості КМУ Наталії Дніпренко були почуті.
    
    Детальніше щодо самих пропозицій:
    
    Остаточний варіант Розділу 1.1. Громадянське суспільство, де виділено (зеленим кольором) 4 пропозиції, які були враховані.
    
    Разом з тим в програмі залишилися два законопроекти, ухвалення яких, на думку громадськості, є недоцільним, а саме:
    
    1) Закон «Про неприбуткові організації»
    На сьогодні в Україні законопроект "Про неприбуткові організації" не має окремого предмету регулювання. Загальні питання регулювання статусу і порядку легалізації непідприємницьких товариств і установ врегульовані Цивільним Кодексом України (2003р.) та законом „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”(2004).
    
    Особливості утворення, реєстрації та управління окремих форм неурядових організацій мають визначати спеціальні закони, як то "Про громадські організації", "Про благодійництво і благодійні організації" та інші. Законопроект "Про непідприємницькі неприбуткові організації" призведе до дублювання законодавчих норм і правових колізій , тому його ухвалення є недоцільним.
    
    2) Закон «Про відкритість та прозорість діяльності державних органів влади та органів місцевого самоврядування»
    Вказаний законопроект не має окремого предмету регулювання. Питання активного і пасивного доступу громадян до інформації має регулюватися законом "Про доступ до публічної інформації". Питання залучення громадян до прийняття рішень регулюється законами "Про звернення громадян", Закон України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", актами КМУ, статути територіальних громад, тощо. Тому запроваджувати нові процедури відкритості участі варто шляхом внесення змін до існуючих актів законодавства.
    
    Після проведених консультацій між громадськими організаціями був визначений перелік рішень що є актуальними для ОГС і які реалістично ухвалити протягом 2008 року. Це не означає що інші законопроекті не варті уваги.
    
    Запрошуються усі організації, відповідальні за ухвалення вказаних рішень, об'єднати зусилля.
    
    Автор : Максим Лациба, Український незалежний центр політичних досліджень
    
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю