Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


На волю - вільним від наркотиків.

15 лютого, 2008 р.

    14 лютого на міському телебаченні м. Кіровоград була проведена зустріч з Володимиром Соколом, керівником Театру колишніх ув’язнених «Postskriptum», координатором реабілітаційних програм ВБО «Рух в підтримку колишніх в’язнів України «Подолання». Основною темою програми «Озирнись» було обговорення проблеми залучення осіб, які звільняються з місць позбавлення волі, до реабілітаційних програм. Реабілітація від наркотичної та алкогольної залежності є дуже важливим чинником наступної соціальної адаптації звільнених.
    
    Більше 60% ув’язнених є наркозалежними.
    
    Досвід показує: навіть якщо в колонії вони не мали можливості споживати наркотичні засоби, впродовж місяця після звільнення 90% знов повертаються до споживання наркотиків. А це сприяє рецидивам злочинності серед звільнених . Тому без реабілітаційних програм реальна соціальна адаптація неможлива.
    
    Володимир Сокол розповів про діяльність Всеукраїнського Руху «Подолання» та Театру колишніх в’язнів по розвитку мережі реабілітаційних центрів для звільнених з місць позбавлення волі.
    
    Після інтерв’ю в колонії № 6 м. Кіровоград Володимир Сокол дав концерт для ув’язнених та провів лекцію щодо реабілітації та мобілізації спільноти колишніх ув’язнених. На концерті були присутні представники управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Кіровоградській області. Слід зазначити, що діяльність Володимира Сокола в якості керівника реабілітаційних програм «Всеукраїнського Руху «Подолання» здійснюється за підтримки керівництва Управлінь Департаменту з багатьох областей України.
    
    На лекції Володимир Сокол надав необхідну інформацію особам, що готуються до звільнення, щодо участі в реабілітаційних програмах. Об’єднання творчих та соціально-медичних практик та мобілізація наркозалежних ув’язнених підвищує ефективність реабілітації, а це напряму пов’язано з можливістю їх повернення до суспільства.
    
    Зараз реабілітаційні центри для жінок та чоловіків працюють в Київській, Житомирській та Чернігівській областях. В кожному центрі є жіноче та чоловіче відділення. Чернігівське жіноче відділення приймає також жінок з дітьми.
    
    Джерело : Всеукраїнський рух «Подолання»
    
    
    


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю