Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


На волю - вільним від наркотиків.

15 лютого, 2008 р.

    14 лютого на міському телебаченні м. Кіровоград була проведена зустріч з Володимиром Соколом, керівником Театру колишніх ув’язнених «Postskriptum», координатором реабілітаційних програм ВБО «Рух в підтримку колишніх в’язнів України «Подолання». Основною темою програми «Озирнись» було обговорення проблеми залучення осіб, які звільняються з місць позбавлення волі, до реабілітаційних програм. Реабілітація від наркотичної та алкогольної залежності є дуже важливим чинником наступної соціальної адаптації звільнених.
    
    Більше 60% ув’язнених є наркозалежними.
    
    Досвід показує: навіть якщо в колонії вони не мали можливості споживати наркотичні засоби, впродовж місяця після звільнення 90% знов повертаються до споживання наркотиків. А це сприяє рецидивам злочинності серед звільнених . Тому без реабілітаційних програм реальна соціальна адаптація неможлива.
    
    Володимир Сокол розповів про діяльність Всеукраїнського Руху «Подолання» та Театру колишніх в’язнів по розвитку мережі реабілітаційних центрів для звільнених з місць позбавлення волі.
    
    Після інтерв’ю в колонії № 6 м. Кіровоград Володимир Сокол дав концерт для ув’язнених та провів лекцію щодо реабілітації та мобілізації спільноти колишніх ув’язнених. На концерті були присутні представники управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Кіровоградській області. Слід зазначити, що діяльність Володимира Сокола в якості керівника реабілітаційних програм «Всеукраїнського Руху «Подолання» здійснюється за підтримки керівництва Управлінь Департаменту з багатьох областей України.
    
    На лекції Володимир Сокол надав необхідну інформацію особам, що готуються до звільнення, щодо участі в реабілітаційних програмах. Об’єднання творчих та соціально-медичних практик та мобілізація наркозалежних ув’язнених підвищує ефективність реабілітації, а це напряму пов’язано з можливістю їх повернення до суспільства.
    
    Зараз реабілітаційні центри для жінок та чоловіків працюють в Київській, Житомирській та Чернігівській областях. В кожному центрі є жіноче та чоловіче відділення. Чернігівське жіноче відділення приймає також жінок з дітьми.
    
    Джерело : Всеукраїнський рух «Подолання»
    
    
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю