Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Усій громаді є робота

25 лютого, 2008 р.

    20 лютого відбулося засідання Громадської ради при Державному департаменті України з питань виконання покарань.
    
    На авторитетному зібранні учасники заслухали звіт Громадської Ради про проведену роботу за 2007 рік, визначили основні напрямки роботи ради на 2008 рік та інші робочі питання.
    
    Учасники розширеного засідання Громадської ради при ДДУПВП: народні депутати України, громадські діячі, науковці, представники творчої інтелігенції, правозахисники, представники духовних конфесій та релігійних організацій від Правління Української Міжконфесійної Християнської Місії “Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі“, представники Громадських рад при територіальних органах управлінь Департаменту взяли активну участь в обговоренні нагальних проблем та внесли конкретні пропозиції.
    
    Відкрив засідання Громадської ради її голова Іван Штанько, ветеран Державної кримінально-виконавчої служби, який підсумував напрацювання минулого 2007 року і окреслив завдання поточного року. Детальна та цікава доповідь спонукала усіх присутніх до дебатів, слушних порад. Народний депутат України, голова етнонаціональної політики при Президентові України Геннадій Удовенко, схвалюючи виступ Голови Громадської ради підтвердив, що Кримінально-виконавча служба України — це сформований компетентний орган, специфічна правоохоронна служба держави.Вона повинна залишатися самостійним центральним органом виконавчої влади, так як здійснює єдину державну політику в галузі виконання покарань і здійснює її успішно. Про це свідчать багато наукових та практичних напрацювань пенітенціаріїв. Протиприродно і нелогічно, щоб вона була під будь-яким міністерством. Члени Громадської радим повинні всіляко сприяти вдосконаленню і процвітанню Кримінально-виконавчої служби допомагати конкретними справами і відстоювати чітку позицію щодо правового статусу відомства. Координатор проектів Українсько-Американського Бюро захисту прав людини Тетяна Яблонська зауважила, що останнім часом у засобах масової інформації чомусь висвітлюється лише негативні випадки з життя кримінально-виконавчої системи: суїцид, голодування. Але вони трапляються всюди у суспільстві. Зауважте скільки таких резонансних подій трапляється в міліцейських установах, психіатричних лікарнях? Але чомусь увага концентрується лише на пенітенціарних установах. Чому, приміром, журналістів взагалі не цікавить позитив, який є насьогодні в практиці виконання покарань, творчі і наукові напрацювання пенітенціаріїв , різноманітні художні виставки картин засуджених, вироби декоративно-прикладного мистецтва, зроблені руками тих, хто відбуває покарання. Чому ми не бачимо телесюжети про церкви, які розписують засудженні своїми руками, про книжки поетичної творчості засуджених. Про гуманізацію відбування покарання та кількість тих осіб, які за хорошу поведінку звільняються з неволі умовно-достроково…Адже журналісти бувають в установах і все те їм показують, та у телеефірі суспільство бачить лише тюремні затвори, грати, які повторюються з передачі в передачу…
    
    Тетяну Яблонську підтримали інші учасники наради. Члени Громадської ради із зацікавленням сприйняли той факт, як нещодавно в регіональних управліннях Департаменту відбулися розширенні засідання за підсумками року, де тривала відверта розмова про успіхи і наболіле. На всі ці засідання були запрошені представники преси, радіо. Телебачення, але належного відгуку у ЗМІ не було…
    
    В Олексіївській виправній колонії№25, що на Харківщині, відбулася одночасна гра між шістьма засудженими та російським шахістом, шістнадцяти кратним чемпіоном світу з шахів Анатолієм Карповим. На запрошення Державного департаменту України з питань виконання покарань король шахів охоче дав згоду на проведення такого заходу з засудженими, переможцями заочної шахової олімпіади 2007 року. Але знову ж таки ЗМІ про це не обмовилося. Бо це, бачте, не скандальний матеріал.
    
    Народний депутат України Володимир Марущенко закликав учасників наради скласти конкретний план дій і пообіцяв, що він особисто сприятиме Департаменту у вирішенні нагальних проблем.
    
    Зокрема на засіданні ради йшлося і про пільги офіцерам, які треба повернути, про те, що необхідно підняти статус офіцера і престиж працівника кримінально-виконавчої системи взагалі. Віце-президент українських письменників Юрій Покальчук, яких співпрацює з виховними колоніями висловив свою думку щодо фізичного зношення і морального вигоряння співробітника, який працює 20-25 років з важкими підлітками. Треба заохочувати таких працівників і морально, і матеріально, підвищувати їхній статус. Його підтримала вагомими аргументами віце-президент Міжнародного товариства прав людини, доктор юридичних наук, професор Тамара Кудлай.
    
    Кримінально-виконавча служба повинна мати свій окремий вищий учбовий заклад, де б готувалися працівники цієї специфічної галузі, — висловився директор інституту колекційної педагогіки і психології Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член Академії педагогічних наук України Віктор Синьов. До речі, сам Віктор Миколайович був науковим керівником дисертацій деяких співробітників Кримінально-виконавчої служби і є наставником великої кількості пенітенціаріїв.
    
    Академік Академії правових наук України, член-кореспондент Академії педагогічних наук України Михайло Костецький висловив свої слушні зауваження щодо піднятих проблем. Він наголосив, зокрема, що, на жаль, сьогодні за гратами перебувають і невинні люди, засуджені несправедливо. Хотілося, щоб у нас був суд, кажучи словами відомого радянського фільму, найгуманнішим і найсправедливішим судом у світі, але… Кримінально-виконавча служба виконує рішення суду, а весь негатив чомусь падає на Департамент? Виходить, що пенітенціарна система стає заручницею влади і суспільства.
    
    Покарання повинне вражати не своєю жорсткістю, а невідворотністю за вчинений злочин. А скільки у нас не “сидить“ тих хто повинен “сидіти“ за гратами? Це риторичне питання…
    
    Директор проектів Фундації соціально-правового захисту населення “Чинність закону“ Олександр Спорников запропонував створити інформаційний продукт роботи Громадської Ради при Департаменті —. веб-сайт, видання брошури з матеріалами і напрацюваннями Громадської ради. Такі інформаційні продукти регулярно висвітлювали б діяльність спільної співпраці. Голова Громадської ради при управлінні Державного департаменту України з питань виконання покарань у Донецькій області Людмила Кузьмінова запропонувала зробити регулярними виїзні засідання Громадської ради безпосередньо в установах виконання покарань почергово в різних регіонах. Окремі групи повинні працювати безпосередньо на місцях і давати правдиву, а не викривлену інформацію у суспільство: телерепортажі, публікації.
    
    Із заключним словом виступив Голова Державного департаменту України з питань виконання покарань Василь Кощинець. Він поділився враженнями від тривалої і вичерпної розмови з журналістами, яку він провів перед засіданням Громадської ради, підсумував роботу наради. Наголосивши, що за прийнятим спільним рішенням наступні засідання Громадської Ради проводитимуться в областях з обов’язковим відвідуванням членами Ради установ виконання покарань. Голова акцентував увагу присутніх на трьох важливих проблемах Кримінально-виконавчої системи на сьогодні: підготовці кадрів і науковому супроводі, підтриманні статусу Кримінально-виконавчої служби, як самостійного відомства без підпорядкування будь-якому міністерству, а також активне і оперативне поширення матеріалів діяльності Департаменту та його установ в інформаційний простір.
    
    По всім питанням, що порушувалися на засіданні Громадської ради були прийняті відповідні рішення і визначені напрямки співпраці надалі.
    
    Голова Громадської ради Іван Штанько закрив засідання, побажавши всім її учасникам плідної праці.
    
    Аліна ТРЕТЯК
    На фото: під час роботи Громадської ради; виступає голова Громадської ради Іван Штанько; Голова Державного департаменту України з питань виконання покарань Василь Кощинець та голова Громадської ради Іван Штанько; Василь Кощинець спілкується з журналістами; народний депутат України , тележурналістка Ольга Герасим’юк щиро переймається проблемами Кримінально-виконавчої служби;
    Фото Анатолія РАРОГИ
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю