Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Українці проти туберкульозу – зупинимо туберкульоз разом!

26 березня, 2008 р.

    Українські громадські організації, які опікуються питаннями протидії епідемії туберкульозу в Україні, підводять перші підсумки Місячника боротьби з туберкульозом, під гаслом: «Українці проти туберкульозу – зупинимо туберкульоз разом!», приуроченого до 24 березня – Всесвітнього та Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульоз.
    
    Початок нового тисячоліття супроводжується загрозливою ситуацією з туберкульозу, яка завжди була індикатором соціального благополуччя в суспільстві.
    
    Захворюваність на туберкульоз та смертність від нього в Україні залишається на рівні, що визначає його як епідемію. Захворюваність та смертність від туберкульозу у 8-10 разів перевищує відповідні показники у більшості країн Європейського союзу. Щороку від туберкульозу вмирають близько 10 тис. наших співвітчизників.
    
    Останні 10 років захворюваність на туберкульоз зростала і лише з 2005 року зареєстрована стабілізація епідпроцесу в країні. У 2007 році зареєстровано 79,8 випадки на 100 тис. населення, зменшення на 4,1% у порівнянні із 2006 роком.
    
    24 березня в Україні проводиться Всесвітній та Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз.
    
    З цією нагоди Фундацією «Громадський рух «Українці проти туберкульозу» спільно з Міжнародною журналістською асоціацією «Здоров’я без кордонів» та Коаліцією організацій «Зупинимо туберкульоз разом!» у березні 2008 року проголошено проведення Місячника боротьби з туберкульозом, під гаслом: «Українці проти туберкульозу – зупинимо туберкульоз разом!».
    
    В рамках місячника у місті Києві проведено конкурс дитячої творчості – плакатів, малюнків, віршів, рефератів та інше – під гаслом «Я можу зупинити туберкульоз», підведення підсумків якого відбулося 20 березня цього року під час заходів у Солом’янській районній державній адміністрації з нагоди Всеукраїнського дня боротьби із туберкульозом.
    
    Участь у нагородженні переможців конкурсу взяли голова Солом’янської районної державної адміністрації у м. Києві Іван Сидоров, директор Національного інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського академік Юрій Фещенко, голова правління Фундації «Громадський рух «Українці проти туберкульозу» Віталій Руденко та голова правління Міжнародної журналістської асоціації «Здоров’я без кордонів» Ігор Горбасенко.
    
    Закликаємо усіх небайдужих до збереження життя та здоров’я співвітчизників приєднатися до нашої ініціативи та підтримати Місячник боротьби з туберкульозом, долучившись до заходів з протидії епідемії туберкульозу в Україні.
    
    Остаточне підведення підсумків Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості буде здійснюватися протягом березня-квітня поточного року.
    
    Джерело : Фундація "Громадський рух "Українці проти туберкульозу"
    
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю