Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Функціональні обмеження не обмежують права.

26 березня, 2008 р.

    Кіровоградська регіональна бібліотечна асоціація спільно з обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Д.І.Чижевського з 1 листопада 2007 року розпочали реалізацію проекту „Функціональні обмеження не обмежують наші права” (№ 03-007/OSCE), за підтримки творчого центру „Каунтерпарт” та Міністерства закордонних справ Данії.
    
    В рамках реалізації цього проекту 25 березня відбувся тренінг для людей з функціональними обмеженнями „Правові особливості працевлаштування та умов праці людей з функціональними обмеженнями”. На тренінг були запрошені члени Українського товариства сліпих (УТОС). Можливості для працевлаштування розширюються – повідомив начальник інспекції по контролю за додержанням законодавства по зайнятості населення Стоян Богдан Сергійович. Тож якщо особа з інвалідністю хоче стати на облік у центр зайнятості, вона повинна мати: паспорт, трудову книжку, документ про освіту – як і всі громадяни. Крім того, потрібні: посвідчення інваліда, довідка з МСЕК та індивідуальна програма реабілітації, що видається при одержанні групи інвалідності.
    
    Та якщо там є запис, що інвалід непрацездатний, на облік його взяти не можуть. Хоча МСЕК обіцяли, що таких категоричних висновків не робитимуть.
    
    На тренінгу були розглянуті такі питання: правові проблеми працевлаштування інвалідів, робоче місце, органи, що здійснюють працевлаштування інвалідів, професійне навчання людей з функціональними обмеженнями. Учасники тренінгу цікавилися наданням відповідної допомоги інвалідам, які не мають реальних шансів отримати роботу на неспеціалізованих підприємствах. Особливо хвилювала проблема працевлаштування молоді, яка не має професійних навичок та досвіду роботи.
    
    Інвалідність не позбавляє громадян України права на працю. Люди з обмеженими фізичними можливостями потребують справедливого соціального захисту та гідних умов життя, щоб мати можливість адаптуватися в суспільстві і не бути для нього тягарем.
    
    
    Джерело : ОЖІС
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю