Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ОБСЄ проведе в Криму семінар з пропаганди принципів поваги до національних меншин.

27 березня, 2008 р.

    Забезпечення рівних можливостей для представників різних національностей реалізувати свої громадянські права є одним із пріоритетів Міністерства внутрішніх справ. Про це йшлося сьогодні під час зустрічі заступника Міністра внутрішніх справ України Михайла Вербенського з Верховним комісаром Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) з питань національних меншин Кнутом Воллебеком, який з робочим візитом перебуває в Україні.
    
    Це завдання невідривно пов’язане із забезпеченням основних прав людини. У зв’язку з цим заступник Міністра внутрішніх справ України Михайло Вербенський поінформував Верховного комісара ОБСЄ про заходи, які здійснювалися останнім часом Міністерством внутрішніх справ на цьому напрямку роботи.
    
    Як наголосив заступник Міністра, з метою залучення громадськості до впровадження правоохоронної політики в галузі забезпечення прав людини ще 27 грудня 2005 року було створено Громадську Раду при МВС України з питань забезпечення прав людини. Рада визначена як консультативно-дорадчий орган, який надає консультативно-методичну допомогу МВС України в реалізації завдань Міністерства щодо дотримання прав людини, здійснює громадський контроль за дотриманням прав людини в діяльності органів внутрішніх справ.
    
    До складу Громадської Ради наразі включено 32 особи – представники керівництва МВС України, громадських організацій правозахисного спрямування, які відомі своїй активною діяльністю в галузі захисту прав людини – Української Гельсінської спілки, Харківської правозахисної групи, Міжнародного жіночого правозахисного центру „Ла Страда – Україна” та інші.
    
    Основними напрямками роботи Ради є забезпечення прав громадян при затриманні, дізнанні та слідстві; дотримання прав під час виборів та виборчої кампанії; освіта в галузі прав людини; попередження домашнього насильства, жорстокого поводження з дітьми, торгівлі людьми, забезпечення ґендерної рівності в діяльності ОВС; дотримання прав мігрантів та біженців; прав неповнолітніх; повага на приватне життя.
    
    Наразі громадські ради з питань забезпечення прав людини працюють при кожному ГУМВС, УМВС України.
    
    З метою забезпечення дієвого громадського контролю було створено постійно діючі мобільні групи з моніторингу дотримання конституційних прав і свобод людини та громадянина в діяльності органів внутрішніх справ, аналогів яким фактично немає в жодній країні Європи. Вони наразі є одним з елементів національного механізму виконання Україною вимог факультативного протоколу Конвенції проти тортур.
    
    Міністерством на постійній основі проводяться конференції, семінари, «круглі столи» на теми, які стосуються захисту прав людини. Щорічно проводиться науково-практична конференція „Дотримання прав людини в діяльності органів внутрішніх справ України”, поінформував заступник Міністра.
    
    Зазначалося також, у вузах системи МВС запроваджено лекції та окремі навчальні курси, присвячені дотриманню прав людини в діяльності працівників ОВС. Забезпечено включення тем з питань дотримання прав людини до навчальних планів соціально-гуманітарної підготовки рядового та молодшого начальницького складу ОВС, а також до спецкурсу з питань правової культури, службової етики та правил спілкування з громадянами.
    
    Крім того, проводиться робота зі створення окремої рубрики на сайті МВС України, присвяченої проблемам протидії расизму та вивченню думки представників етнічних меншин щодо покращання роботи працівників органів внутрішніх справ.
    
    Михайло Вербенський запевнив Верховного комісара щодо стабільності з контролем за криміногенною ситуацією в Україні. Заступник Міністра акцентував увагу на позитивних аспектах роботи міліції по забезпеченню дотримання законності та правопорядку, зокрема, зменшенні числа навмисних вбивств та посягань на особисте майно громадян.
    
    Водночас Михайло Вербенський висловив стурбованість загостренням проблеми торгівлі людьми: громадян не просто вербують для «роботи» за кордоном, а все частіше вивозять на чужину обманним шляхом з метою подальшої трудової експлуатації. Цього року вже викрито 101 злочин, пов‘язаний з торгівлею людьми, 90 потерпілих повернено до України.
    
    Під час зустрічі сторони обговорили робочі питання, пов’язані з проведенням семінару ОБСЄ в Автономній Республіці Крим, з метою пропаганди принципів поваги до національних меншин під час реалізації професійної діяльності правоохоронних органів України. Його заплановано провести у вересні-жовтні 2008 року в АР Крим.
    
    Джерело : МВС
    
    
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю