Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Роль працівників соціальної сфери у протидії торгівлі людьми.

28 березня, 2008 р.

   
    26 березня 2008 року у місті Цюрупинськ у приміщенні Цюрупинської райдержадміністрації відбувся круглий стіл з питань попередження торгівлі людьми та надання допомоги потерпілим за участі фахівців соціальної сфери. Захід пройшов у рамках проекту «Ініціативи чоловіків з протидії торгівлі людьми в Херсонській області»
    
    Метою заходу є організація ефективної системи надання допомоги потерпілим від торгівлі людьми чоловікам та впровадження програм інформування молодих чоловіків через залучення волонтерів та впровадження інноваційних форм просвітницької роботи. Організаторами проведення круглого столу виступили виконавці проекту – фахівці Херсонського обласного громадського центру « Чоловіки проти насильства» та Цюрупинська райдержадміністрація.
    
    Участь у засіданні взяли керівник проекту Дмитро Федорінов, асистент з питань протидії торгівлі людьми Тетяна Сахно, координатор консультаційного пункту ХОГЦ "Чоловіки проти насильства" Артем Мартиненко, заступник голови райдержадміністрації з гуманітарних питань, представник районного відділу у справах сім’ї, молоді та спорту, представники районних центрів соціальних служб для дітей та занятості, практичний психолог районного відділу освіти, фахівці соціальних служб та установ.
    
    У ході круглого столу виконавці проекту окреслили завдання, націлені на вирішення проблем заявлених у проекті та представили ряд запланованих заходів, які будуть виконуватися упродовж дії інформаційної кампанії у Цюрупинську. Серед них - проведення навчального семінару – тренінгу для відібраних фахівців - волонтерів з питань проведення інформаційних кампаній та індивідуального консультування і створення форум – театру у Цюрупинському районі. У ході обговорення була визначена роль соціальних працівників у залученні потерпілих до реінтеграційних програм та механізмів виявлення потерпілих від торгівлі людьми в умовах медичних установ, навчальних закладів та соціальних установ. У результаті проведення цих заходів районна державна адміністрація області має долучитися до роботи з протидії торгівлі людьми; педпрацівники, лікарі, молодіжні лідери, представники громадських організацій, дільничні інспектори міліції, соціальні працівники мають пройти навчання і надавати інформацію особам, які ідентифіковані, як потерпіли від торгівлі людьми про можливість отримати реабілітаційні послуги. Молодіжні лідери Цюрупинського районну проводитимуть інформаційні кампанії щодо попередження торгівлі людьми в тих закладах, де вони навчаються. На базі навчальних закладів буде створений форум – театр, що вході круглого столу був визначений новітньою формою залучення учнівської молоді до інформаційно – просвітницької роботи з тематики протидії торгівлі людьми.
    
    «З огляду на те, що трафікери, пристосовуючись до попиту на нелегальному ринку праці, фокусують увагу саме на працездатних молодих чоловіках, необхідно приділяти особливу увагу інформаційним кампаніям серед чоловіків. У м. Херсоні та області налічується понад 40 навчальних закладів, в яких навчаються переважно молоді чоловіки. Проведення інтерактивних лекцій та дискусій досвідченими фахівцями нашого центру (ХОГЦ ”Чоловіки проти насильства”) у цих навчальних закладах, дозволить не відлякувати молодь від подорожі за кордон, а допоможе зосередитися їм на питаннях безпеки та захисних заходах, яких треба вжити перед поїздкою. Підготовка волонтерів, для проведення інформаційної роботи, як складова частина інформаційних кампаній допоможе охопити практично усіх учасників навчально – виховного процесу в навчальних закладах, в яких вони навчаються.» - зазначив керівник проекту, голова правління Дмитро Федорінов у ході проведення круглого столу.
    
    «Разом з інтерактивними лекціями та дискусіями, які дають зворотній зв’язок від аудиторії ми вирішили застосувати ще один метод – роботу форум-театру. Ефективність цієї форми роботи полягає у тому, що глядачі можуть бути одночасно і активними учасниками. Вони не тільки більш глибоко проникатимуть у проблему (через програвання акторами реальної тематичної ситуації), а й зможуть продемонструвати свій варіант розв’язання складної для героя ситуації.» - відмітила, асистент з питань протидії торгівлі людьми, керівник гендерного інтерактивного театру у м. Херсоні Тетяна Сахно.
    
    
    Джерело : ХОГЦ "Чоловіки проти насильства"
    
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю