Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Росія відмовилася визнати голодомор геноцидом і просить не спекулювати.

3 квітня, 2008 р.

   
    Депутати Держдуми Росії пропонують не спекулювати на темі голоду 30-х років у СРСР і шанувати пам'ять усіх семи мільйонів жертв незалежно від національності.
    
    Таку заяву ухвалили депутати Держдуми на засіданні в середу.
    
    "Немає ніяких історичних свідчень того, що голод організовувався (владою колишнього СРСР) за етнічною ознакою. Його жертвами стали мільйони громадян СРСР, представники різних народів і національностей", - говориться в заяві.
    
    Документ, внесений у Держдуму групою депутатів-єдиноросів, називається "Пам'яті жертв голоду 30-х років на території СРСР".
    
    У ньому підкреслюється, що "ця трагедія не має і не може мати міжнародно встановлених ознак геноциду і не повинна бути предметом сучасних політичних спекуляцій".
    
    "У результаті голоду, викликаного насильницькою колективізацією, постраждали багато регіонів РСФСР (Поволжя, Центрально-Чорноземна область, Північний Кавказ, Урал, Крим, частина Західного Сибіру), Казахстану, України, Білорусії. Від голоду і хвороб, пов'язаних з недоїданням, у 1932-33 роках там загинуло близько 7 млн осіб", - говориться в заяві.
    
    У ній депутати підтверджують прихильність положенням Спільної заяви делегацій ряду держав - членів ООН, прийнятого на 58-й сесії Генеральної Асамблеї ООН у 2003 році, у якому висловлене співчуття мільйонам жертв трагедії, незалежно від їхньої національної приналежності".
    
    "Депутати Держдуми, віддаючи данину пам'яті жертвам голоду 30-х років на території СРСР, рішуче засуджують режим, який зневажав життя людей заради досягнення економічних і політичних цілей, і заявляють про неприйнятність будь-яких спроб відродження в державах, що раніше входили до складу СРСР, тоталітарних режимів, що зневажають права і життя своїх громадян", - відзначається в заяві.
    джерело: imi.org.ua
    


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій