Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Росія відмовилася визнати голодомор геноцидом і просить не спекулювати.

3 квітня, 2008 р.

   
    Депутати Держдуми Росії пропонують не спекулювати на темі голоду 30-х років у СРСР і шанувати пам'ять усіх семи мільйонів жертв незалежно від національності.
    
    Таку заяву ухвалили депутати Держдуми на засіданні в середу.
    
    "Немає ніяких історичних свідчень того, що голод організовувався (владою колишнього СРСР) за етнічною ознакою. Його жертвами стали мільйони громадян СРСР, представники різних народів і національностей", - говориться в заяві.
    
    Документ, внесений у Держдуму групою депутатів-єдиноросів, називається "Пам'яті жертв голоду 30-х років на території СРСР".
    
    У ньому підкреслюється, що "ця трагедія не має і не може мати міжнародно встановлених ознак геноциду і не повинна бути предметом сучасних політичних спекуляцій".
    
    "У результаті голоду, викликаного насильницькою колективізацією, постраждали багато регіонів РСФСР (Поволжя, Центрально-Чорноземна область, Північний Кавказ, Урал, Крим, частина Західного Сибіру), Казахстану, України, Білорусії. Від голоду і хвороб, пов'язаних з недоїданням, у 1932-33 роках там загинуло близько 7 млн осіб", - говориться в заяві.
    
    У ній депутати підтверджують прихильність положенням Спільної заяви делегацій ряду держав - членів ООН, прийнятого на 58-й сесії Генеральної Асамблеї ООН у 2003 році, у якому висловлене співчуття мільйонам жертв трагедії, незалежно від їхньої національної приналежності".
    
    "Депутати Держдуми, віддаючи данину пам'яті жертвам голоду 30-х років на території СРСР, рішуче засуджують режим, який зневажав життя людей заради досягнення економічних і політичних цілей, і заявляють про неприйнятність будь-яких спроб відродження в державах, що раніше входили до складу СРСР, тоталітарних режимів, що зневажають права і життя своїх громадян", - відзначається в заяві.
    джерело: imi.org.ua
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю