Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Європейський суд з прав людини визнав діючу в Україні систему легалізації об’єднань громадян недемократичною.

8 квітня, 2008 р.

   
    Після того, як Європейський суд визнав Україну винною у справі про відмову управління юстиції в м. Києві зареєструвати організацію «Громадянський Комітет за збереження дикої (корінної) природи Березняків» (м. Київ), – створено прецедент, який має змінити систему реєстрації громадських організацій в Україні.
    
    7 квітня 2008 року в інформаційній агенції УНІАН відбулася прес-конференція заявників у справі № 40269/02 «Корецький та інші проти України» Сергія Корецького, Андрія Горбаля, Андрія Толочка, Олексія Лобицького, та їх адвоката Тараса Шевченка, під час якого було озвучено рішення Європейського суду з прав людини у цій справі. Рішення було ухвалено 3 квітня 2008 року. Судове засідання відбулося у закритому режимі 11 березня 2008 р.
    
    Цим рішенням Суд кваліфікував відмову державних органів України зареєструвати створену заявниками громадську організацію «Громадянський Комітет за збереження дикої (корінної) природи Березняків» (м. Київ), як вчинене державою порушення статті 11 Європейської конвенції з прав людини (право на свободу об’єднань і мирних зборів). Державу зобов’язано виплатити постраждалим громадянам компенсацію нематеріальних збитків. Також після рішення суду держава зобов‘язана вжити заходів щодо недопущення подібних порушень у майбутньому – для цього вона має змінити законодавство та практику. Рішення Суду створило прецедент для розгляду аналогічних позовів у Європейському судочинстві, а також стало частиною національного законодавства всіх країн – підписантів Європейської конвенції з прав людини.
    Джерело:http://www.civicua.org/


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю