Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


ПАРЄ прийняла до розгляду тему Голодомору.

14 квітня, 2008 р.

   
    Бюро ПАРЄ підтримало запропоновану українською делегацією ініціативу розгляду в Асамблеї теми голодомору 1930-х років на Україні.
    
    Про це повідомив голова російської делегації Костянтин Косачов. «Бюро має в досьє два проекти резолюції з проблеми голоду в СРСР: одне з ініціативи української делегації, яка запропонувала вшанувати пам'ять українців, - саме українців, а інший, запропонований з нашої ініціативи, пропонує вшанувати пам'ять усіх потерпілих у цій трагедії», - цитує РІА Новости заяву, яку Косачов зробив у понеділок після закінчення засідання Бюро.
    
    За словами голови російської делегації, Бюро прийняло українську пропозицію «з чисто бюрократичних причин». Було зроблено технічну помилку, яка, зрозуміло, «українськими колегами буде показано в період з понеділка по п'ятницю як велика політична перемога українського народу, що абсолютно неправильно», додав він.
    
    Російська пропозиція розглядатиметься на засіданні Бюро в п'ятницю. Косачов висловив впевненість у тому, що її буде також підтримано ПАРЄ.
    
    Голова російської делегації не виключив, що, швидше за все, обидва досьє буде об'єднано в одну доповідь. Остаточне рішення про долю доповіді про голодомор буде ухвалено на засіданні політичної комісії, яке пройде наприкінці травня в Стокгольмі, додав він.
    
    Нагадаємо, голод 1932-1933 років, за оцінками деяких українських істориків, забрав життя від семи до десяти мільйонів людей. За оцінками ж російських вчених, голод 1932-1933 років охопив основні зернові райони СРСР - Україну, Північний Кавказ, Нижнє й Середнє Поволжя, значну частину Центрально-Чорноземної області, Казахстан, Західний Сибір, Південний Урал.
    
    Парламент України в листопаді 2006 року визнав голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Цю позицію офіційно розділили 11 країн. В Україні 25 листопада офіційно відзначають День пам'яті жертв політичних репресій і голодоморів.
    
    Джерело: Оглядач
    
    


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій