Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ПАРЄ прийняла до розгляду тему Голодомору.

14 квітня, 2008 р.

   
    Бюро ПАРЄ підтримало запропоновану українською делегацією ініціативу розгляду в Асамблеї теми голодомору 1930-х років на Україні.
    
    Про це повідомив голова російської делегації Костянтин Косачов. «Бюро має в досьє два проекти резолюції з проблеми голоду в СРСР: одне з ініціативи української делегації, яка запропонувала вшанувати пам'ять українців, - саме українців, а інший, запропонований з нашої ініціативи, пропонує вшанувати пам'ять усіх потерпілих у цій трагедії», - цитує РІА Новости заяву, яку Косачов зробив у понеділок після закінчення засідання Бюро.
    
    За словами голови російської делегації, Бюро прийняло українську пропозицію «з чисто бюрократичних причин». Було зроблено технічну помилку, яка, зрозуміло, «українськими колегами буде показано в період з понеділка по п'ятницю як велика політична перемога українського народу, що абсолютно неправильно», додав він.
    
    Російська пропозиція розглядатиметься на засіданні Бюро в п'ятницю. Косачов висловив впевненість у тому, що її буде також підтримано ПАРЄ.
    
    Голова російської делегації не виключив, що, швидше за все, обидва досьє буде об'єднано в одну доповідь. Остаточне рішення про долю доповіді про голодомор буде ухвалено на засіданні політичної комісії, яке пройде наприкінці травня в Стокгольмі, додав він.
    
    Нагадаємо, голод 1932-1933 років, за оцінками деяких українських істориків, забрав життя від семи до десяти мільйонів людей. За оцінками ж російських вчених, голод 1932-1933 років охопив основні зернові райони СРСР - Україну, Північний Кавказ, Нижнє й Середнє Поволжя, значну частину Центрально-Чорноземної області, Казахстан, Західний Сибір, Південний Урал.
    
    Парламент України в листопаді 2006 року визнав голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Цю позицію офіційно розділили 11 країн. В Україні 25 листопада офіційно відзначають День пам'яті жертв політичних репресій і голодоморів.
    
    Джерело: Оглядач
    
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю