Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Уряд вирішив зайнятися бомжами.

21 квітня, 2008 р.

    Кабмін схвалив програму, покликану допомагати безпритульним. Представники громадських організацій вважають, що бомжів хочуть використати на президентських виборах.
    
    На минулому тижні Кабмін схвалив Концепцію соціального захисту безпритульних громадян. Текст концепції був розміщений на урядовому сайті в п'ятницю. Цей документ має вирішити ряд завдань - від "реалізації конституційних прав бездомних громадян" до "підвищення іміджу держави".
    
    Як пише видання Коммерсантъ у матеріалі під назвою Имиджем Украины займутся бездомные, на сьогодні в Україні діє 44 соціальні заклади для безпритульних (будинки нічного перебування й центри реінтеграції), з них 13 - недержавні. В 2007 році їхніми послугами скористалися 10 тис. людей. Крім того, працюють 22 центри соціально-психологічної допомоги, що надають різноманітні послуги особам і родинам, які перебувають у складних життєвих обставинах. За інформацією Мінпраці, більшу частину безпритульних становлять люди, що вийшли з місць позбавлення волі, випускники інтернатів і люди, які втратили житло, заклавши його під кредит. Усього в Україні близько 2 млн. бомжів.
    
    Як зазначається в Концепції соціального захисту безпритульних , найближчим часом необхідно додатково створити ще 99 соціальних закладів - 29 центрів обліку бездомних громадян, 48 будинків нічного перебування, 19 центрів реінтеграції й три соціальні готелі на 2107 місць. Крім того, планується запровадити нові ефективні форми профілактики для безпритульних , удосконалити нормативно-правову базу з питань соціального захисту безпритульних і підготувати відповідних фахівців. Концепція передбачає ведення обліку й створення реєстру бездомних, а також формування для них житлового фонду. Фінансування заходів, спрямованих на соціальний захист безпритульних громадян, має здійснюватися за рахунок коштів державного й місцевого бюджетів.
    
    Для надання послуг безпритульних будуть залучати громадські організації й благодійні фонди, волонтерів і людей, що проходять альтернативну (невоєнну) службу. Міністерству праці й соціальної політики разом з іншими центральними органами виконавчої влади доручено в тримісячний термін розробити й подати в Кабмін проект плану заходів щодо реалізації концепції. Керівник управління Мінпраці по роботі з бездомними Оксана Сулима повідомила, що програма буде розроблятися на термін до 2012 року, а прийняття концепції пояснила "природним процесом з поліпшення ситуації, що почався з парламентських слухань 2003 року, коли відповідальність за бомжів була покладена на Міністерство праці".
    
    Представники неурядових організацій, які займаються допомогою бомжам, уважають, що своєю появою концепція зобов'язана президентськими виборам, що наближаються. "Зареєструвавшись у пункті обліку безпритульних - поки їх в Україні всього 12,- бомж одержує крім інших благ можливість голосувати. Ця система, наскільки мені відомо, має популярність в Росії",- сказав виконавчий директор всеукраїнського руху Подолання Ігор Калинник. Що ж стосується реального поліпшення положення бомжів, то він побоюється, що "міськрада, як завжди, виділить громадським організаціям, які дійсно мають досвід у роботі з безпритульних , лише малу частину бюджету, а левова частина піде на створення якоїсь державної чиновницької організації".
    
    Представники церкви, яка колись традиційно брала на себе турботу про безпритульних , у розробці концепції не брали участь. Секретар Української православної церкви Київського патріархату Євстратій Зоря пояснив це тим, що "у церкви сьогодні немає ні законних підстав, ні матеріальних можливостей займатися бомжами, оскільки ці функції, які тисячоліттями виконувала церква, взяв на себе уряд".
    джерело: korrespondent.net
    


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати