Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Угорський телеканал зніме фільм про Голодомор в Україні.

23 квітня, 2008 р.

    Перший національний канал угорського телебачення готує українсько-угорський документальний фільм про Голодомор 1932-33 років, повідомляє газета «Сегодня».
    
    Віктор Ющенко дав інтерв'ю цьому телеканалу. Основними темами розмови стали історичне й політичне осмислення Голодомору 1932-1933 років, а також зусилля української влади з донесення правди про Голодомор.
    
    Президент нагадав про масштабні людські втрати, яких зазнала Україна в результаті Голоду 1932-1933 років. При цьому Ющенко відзначив штучний характер голоду.
    
    "Це не рік, коли в нас не було урожаю", – сказав глава держави, запевнивши, що Україна стабільно виступала експортером зерна в ті роки в рамках політики хлібозаготівель.
    
    "Це був політичний задум розправи над найбільш незалежним класом, яким було в тридцяті роки українське селянство", – сказав президент.
    
    Він висловив задоволення тим, як останніми роками стверджується визнання Голодомору міжнародним співтовариством, а також відновлюється історична правда, поширюється знання й виховується повага до цієї трагедії всередині українського суспільства.
    
    Фільм вийде в ефірі Першого національного телеканалу Угорщини орієнтовно наприкінці травня. У ході роботи над фільмом творча група планує зустрітися з істориками, дослідниками, тими, хто пережив 1932-1933 роки, а також звернутися до архівних матеріалів.
    
    Зйомки проходитимуть у місцях трагедії – в південних, східних і центральних областях України.
    джерело: imi.org.ua
    
    


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати