Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Україна розпочала процес наближення, а не вступу до ЄС.

25 квітня, 2008 р.

   
    Так охарактеризували євроатлантичні перспективи України науковці, практики-євроінтегратори, громадські та політичні діячі з України, Словаччини та Румунії. Вони зібрались 24 квітня в Чернівцях на громадських слуханнях на тему «Європейське покликання України: нові моделі інтеграції». Керівник представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Ніко Ланге зауважив, що євроатлантична інтеграція – це не зовнішньополітичні та дипломатичні ігри, а здійснення структурних внутрішніх реформ. І ті угоди, котрі будуть укладатися з Україною, – це угоди якісно нового рівня – угоди п’ятого покоління для ЄС, адже Україна в зовсім інших умовах, аніж були Румунія та Болгарія. Наразі ж все йде «за планом». Однак, як зазначив пан Ланге, проблем вистачає. Зокрема, не всі стейкхолдери з України залучені до переговорного процесу з ЄС. І, взагалі, складається таке враження, що Україна сама чітко не знає, чого хоче.
    
    На громадських слуханнях було зауважено, що заяви стосовно надання Україні асоційованого членства є безпідставними, адже асоційованого членства в ЄС не існує ні формально, ні юридично. Є лишень асоційовані відносини, партнерство, які ЄС має з Новою Зеландією, Чилі, Марокко тощо.
    
    Протягом багатьох років українська влада багато декларує , але мало діє. Загалом, жодного змістовного закону, що б стосувався наближення України до стандартів ЄС новообраним парламентом не було прийнято. І, взагалі, розмови про підписання якихось вирішальних документів у вересні 2008 року в Страсбурзі говорити зась. Хіба підпишуть звіт про хід виконання договору про партнерство.
    
    Одним словом, до вступу в ЄС Україні ще далеко. Україна лишень розпочала наближатися до Європейського співтовариства.
    
    Джерело: ІМІ
    
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю