Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Влада обіцяє зруйнувати «радянську систему кіновиробництва».

25 квітня, 2008 р.

   
    У розвитку української кіноіндустрії з’явилися позитивні тенденції, зокрема, вперше за роки незалежності в прокаті фільмів в Україні «взято» планку $5 млн. Але ця цифра говорить про те, що проблем поки все ж більше, ніж досягнень. Головна ж проблема в тому, що фільми українського виробництва, за своєю суттю, поки відсутні на українському телеекрані. Про це говорили сьогодні на відкритті «Кінофоруму України-2008» в Українському Домі в Києві.
    
    Голова української Державної служби кінематографії Ганна Чміль, відома як «головний українізатор» кінопростору, в своєму виступі до позитивних тенденцій віднесла те, що «на сьогодні почав структуруватися кінобізнес, створюються сервісні підприємства з надання допомоги знімальним групам, ринок почав адекватно реагувати на потреби».
    
    «Ми не можемо сказати, що в кіновиробництві, у випуску фільмів для кінотеатрального прокату у нас все добре. Нажаль, поки що держава виділяє невелику частину грошей. Але я думаю, що загальними зусиллями нам все ж таки вдасться запровадити протекціонізм, зруйнувати радянську систему кіновиробництва», – відзначила Ганна Чміль, яка, мабуть, не до кінця задоволена наявними масштабами руйнувань.
    
    За її словами, «радянська» система фінансується винятково через держзамовлення, але майбутнє – за «багатоканальною системою, яка на сьогоднішні існує в Європі та в усьому світі».
    
    Отже, від держави грошей чекати кіновиробникам, схоже, не варто. Зате «фактично сьогодні всі керівники підприємств, які надають послуги знімальним групам, що здійснюють кінопоказ у кінотеатрах, об'єдналися та зацікавлені в тому, щоб позитивні зміни все ж закріплювалися і ситуація в українському кіно поліпшувалася. І ми з вами говорили не про 5–10 повнометражних художніх фільмів, а, принаймні, про 70–100 художніх фільмів українського виробництва для кінотеатрального прокату», – сказала Чміль. Тільки у такому разі, за словами голови Держкінематографії, «можна буде говорити про присутність українського фільму на українському екрані».
    
     «Кінофорум України» проводиться цього року вп'яте. У програмі заплановано 50 заходів за участю 120 компаній з 8 країн світу (Україна, Росія, Німеччина, США, Литва, Польща, Ісландія, Ізраїль). Зокрема, в рамках форуму відбудеться виставка обладнання для кінопрокату та кіновиробництва, кінопокази, будуть вручені «Національна премія кінобізнесу України» та спеціалізована премія реклами в українському кіно «25 кадр», повідомляє «Новый регион».
    
    Джерело: Оглядач
    
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю