Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Росія лідирує за числом скарг у Європейський суд з прав людини.

16 травня, 2008 р.

   
    Росія посідає перше місце за числом скарг у Страсбурзький суд. Про це на конференції, присвяченій десятиліттю участі РФ у Європейській конвенції про захист прав людини й основних свобод, заявив суддя від Росії Анатолій Ковлер.
    
    Росія посідає перше місце за числом скарг у Європейський суд з прав людини. Про це на конференції, присвяченій десятиліттю участі РФ у Європейській конвенції про захист прав людини й основних свобод, заявив суддя від Росії Анатолій Ковлер.
    
    "20 тис. 300 скарг із Росії на цей момент перебуває в стадії виробництва в Європейському суді. Це 26% від загального числа скарг", - зазначив суддя Європейського суду з правах людини, вибраний від РФ, Анатолій Ковлер на міжнародній науковій конференції "Десять років участі РФ у Європейській конвенції про захист прав людини". "Частка Туреччини - 12%, Румунії - 10%. Тут ми попереду Європи всієї", - повідомив Ковлер.
    
    Зараз на стадії розгляду - 1500 скарг. Як зазначив А. Ковлер, більше половини з них стосуються порушення статті 6 Європейської конвенції з прав людини (право на справедливий судовий розгляд).
    
    Усього ж за 10 років у Страсбурзький суд надійшло 46 тисяч 685 скарг, що становить біля чверті всіх звернень до цієї інстанції.
    
    "Це пропорційно частці населення Росії, тому не можна говорити, що Європейський суд завалений скаргами з нашої країни", - пояснив А. Ковлер.
    
    Варто зазначити, що тільки за минулий рік Страсбурзький суд, за підсумками розгляду російських позовів, стягнув на користь громадян більше 2 мільйонів євро. З них близько 700 тисяч євро - компенсації за необґрунтований вирок під варту.
    
    Варто також зазначити, що для самого Європейського суду розгляд великої кількості російських позовів обходиться також недешево. У зв'язку з цим Єврокомісія й Рада Європи вже заявляли про намір ввести навчальні програми для російських суддів, прокурорів, офіцерів міліції, юристів і правозахисників. Це обійшлося б набагато в меншу суму й дозволило б зменшити число скарг на некваліфіковану роботу російських чиновників від юриспруденції.
    джерело: imi.org.ua
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю