Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Міжнародна Амністія закликає повернутися до витоків Загальної декларації прав людини. Серед українських проблем – тортури з боку міліції та знущання над іноземцями.

28 травня, 2008 р.

   
    Прага, 28 травня 2008 (RadioSvoboda.ua) – Цього року минає 60 років від проголошення Загальної декларації прав людини. Одна з найвідоміших у світі правозахисних організацій – «Міжнародна амністія» – закликає уряди виконати зобов’язання, які вони взяли на себе у цьому документі. До цього заклику також має прислухатися українська влада, вважають правозахисники. Про це, серед іншого, йдеться у щорічному звіті «Міжнародної Амністії», який оприлюднили сьогодні.
    
    Незважаючи на принципи, закладені у Загальній декларації прав людини, влада у багатьох країнах продовжує затуляти рота журналістам та кидає за ґрати своїх політичних опонентів. Це нарешті треба припинити, твердить генеральний секретар Міжнародної Амністії Айрін Кан: «Це 60 річниця Загальної декларації прав людини, тому настав час, щоб уряди вибачилися за шість десятиліть провалів у галузі прав людини і знову зобов’язалися виконати обіцянки, які вони зробили у 1948 році».
    
    Проблемою української влади правозахисники вважають часті повідомлення про тортури в місцях ув’язнення. Вони стурбовані тим, що відповідальні за це залишаються безкарними, а Генеральна прокуратура України не реагує швидко й незалежно на повідомлення про знущання над людьми.
    
    В Україні також небезпечно бути біженцем чи іноземцем з іншим кольором шкіри, вважає Міжнародна Амністія. Внаслідок расистських таких атак минулого року в Україні загинули двоє бангладешців, грузин, кореєць та шукач притулку з Іраку. При цьому офіційної статистики злочинів на расистському ґрунті в Україні немає, а правоохоронці продовжують називати такі випадки хуліганством. Представникам національних меншин та іноземцям, які виглядають інакше, ніж пересічні українці, дістається й від міліції, яка невиправдано часто перевіряє їхні документи.
    
    В Росії проблеми із свободою слова, зростанням ксенофобії, проявами расизму
    
    Оцінюючи становище з правами людини у Росії, Міжнародна Амністія також помічає зростання ксенофобії та проявів расизму. Серйозною проблемою в Росії залишається свобода слова. «Останніми роками ми стали свідками руху Росії до авторитаризму, коли зазнають утисків політичні інакодумці. З’явилися нові обмеження, нові закони, які мають на меті контролювати неурядові організації», – зауважила Айрін Кан і додала, що також засуджує політику Кремля щодо Чечні.
    
    Правозахисники розчаровані й політикою Європейського Союзу.
    «Європейський Союз подає себе як союз цінностей на основі прав людини, демократії і свободи, але ховає голову у пісок, коли доходить справа до таких питань як незаконне перевезення. За повідомленнями, низка європейських урядів таємно змовилася з ЦРУ і потім вони нічого не зробили, щоб попередити виникнення подібних ситуацій», – каже генеральний секретар Міжнародної Амністії. Айрін Кан мала на увазі скандал, який розгорівся кілька років тому. Тоді представники Європейського парламенту і Ради Європи звинуватили кілька країн Східної Європи у тому, що вони допомагали американським спецслужбам перевозити підозрюваних у тероризмі. Ті, у свою чергу, такі закиди спростовують.
    
    Стосовно Сполучених Штатів, то Міжнародна Амністія очікує, що новий президент цієї країни закриє базу Ґуантанамо й заборонить усі форми тортур. Викликало критику й те, що американці у війні з терором підтримують президента Пакистану. Міжнародна Амністія нагадує, що Первез Мушарраф заарештував «тисячі юристів, журналістів, правозахисників і політиків».
    
    джерело: www.radiosvoboda.org
    


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій