Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Україна більше не мовчить про Голодомор – Los Angeles Times.

4 червня, 2008 р.

   
    
    Американське видання Los Angeles Times опублікувало статтю про боротьбу України за визнання Голодомору геноцидом. За словами автора публікації Меган Стак, жодне питання не викликало такого болісного обговорення, як українська історія, особливо питання Голодомору.
    
    «Григорій Гаращенко розповідає з запалом, голосом, який важко перебити, активно жестикулюючи руками, пронизаними венами. Він витягає пачку акуратно складених газетних вирізок, розповідей очевидців та намальованих олівцем карт. Він говорить як одержимий, і певною мірою такий і є – переслідуваний спогадами та десятиліттями вимушеного замовчування.
    
    У свої 89 Гаращенко належить до невеликої кількості українців, які пережили голод радянських часів початку 30-х років. Як і інші свідки та деякі історики, він розглядає голод, відомий як Голодомор, як акт геноциду, організований, щоб знищити українців.
    
    Він хоче, щоб це обговорювали, і він хоче, щоб це визнав світ.
    
    «Росія боїться, що ми звинуватимо Москву в організації цього геноциду і винищенні українських сіл, - каже він.-Вони намагаються казати, що росіяни теж гинули під час цього голоду, але не слухайте їх».
    
    Після десятиліть радянської тиші та офіційних заперечень, голод сталінських часів постав пристрастною та болючою темою, яка розтравлює напруження між Росією та Україною. Цієї весни президенти, ведучі ток-шоу та нобельський лауреат висловили свої думки чи є виморення голодом мільйонів селян геноцидом.
    
    Міжнародне визнання голоду геноцидом проштовхує нове покоління прозахідних українців, найочевидніше – Віктор Ющенко...»
    джерело: imi.org.ua


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю