Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Україну не лише хвалять за посилення боротьби з торгівлею людьми.

5 червня, 2008 р.

   
    Державний департамент США оприлюднив 8-й щорічний звіт щодо ситуації із торгівлею людьми у світі. Він заснований на інформації зі 170 країн, у тому числі з України, яку збирали американські дипломатичні місії і громадські організації.
    
    Україна є джерелом, країною транзиту і призначення для жертв торгівлі людьми, яких використовують для надання сексуальних послуг і як робочу силу у всьому світі. Українських жінок перевозять до Росії, Польщі, Угорщини, Туреччини, Об’єднаних Арабських Еміратів, Італії, Португалії і багатьох інших країн. Торгівля людьми існує також всередині України, переважно для проституції, примусової праці у сільськогосподарській галузі, сфері послуг і жебрацтва. Відомо, що для цього використовують і дітей. Такі висновки містяться у звіті Держдепартаменту, який додав Україну до другої групи країн за рівнем боротьби з торгівлею людьми. Цього року туди потрапили ще 70 держав, які докладають значних зусиль, щоб відповідати мінімальним стандартам боротьби із цим злочином.
    
    Покарання злочинців
    В Україні вживається недостатньо заходів на державному рівні для захисту жертв торгівлі людьми, однак місцеві уряди у цій галузі добились певного прогресу, йдеться у звіті. Влада вдосконалила покарання засуджених злочинців, судовий процес над звинуваченими, тренування суддів і запобіжні заходи.
    
    Зокрема, цього року в Україні порушили 82 карні справи і заарештували 56 осіб за торгівлю людьми, розглянули 95 справ і засудили 83 злочинців, з них 59 отримали умовні терміни. Кількість ув’язнених торгівців людьми збільшилась після того, як в середині минулого року Генпрокурор розпорядився суворіше ставитись до порушників закону. Однак в Україні не завели справ, не судили і не ув’язнили жодного причетного до торгівлі людьми урядовця, попри чисельні повідомлення про пов’язану з нею корупцію, наголошує Держдепартамент США.
    
    Охорона постраждалих
    
    Турбота про постраждалих від торгівлі людьми в Україні сильно залежить від міжнародного фінансування. Минулого року до громадських організації по допомогу звернулись понад 450 таких осіб. Вони отримали притулок, медичну, юридичну, психологічну допомогу і допомогу у працевлаштуванні. Регіональний уряд Херсону виділив понад 20 тисяч доларів на протидію торгівлі людьми, проте центральна влада не надає грошей для жертв цього злочину, а без її підтримки центр для постраждалих у Луцьку опинився на межі закриття.
    
    У звіті схвалюється проведення семінарів щодо торгівлі людьми і поводження із жертвами цього злочину для співробітників Міністерства внутрішніх справ, суддів, прокурорів і миротворців.
    
    Запобігання торгівлі людьми
    
    Держдепартамент США зазначає, що українська влада провела соціальну кампанію під гаслом «Не дивись на роботу за кордоном крізь рожеві окуляри», витративши на неї понад 50 тисяч доларів. Водночас вона не звернула увагу на такий аспект торгівлі людьми, як сексуальне рабство. Його жертвам закидають свідому проституцію і відмовляють в анонімності. Упередження проти постраждалих від фізичного насильства і відсутність системи захисту свідків призводять до того, що до суду доходить незначна кількість справ, попри бажання жертв співпрацювати зі слідством. Однак Україну відзначили за те, що вона не карає жертв торгівлі людьми за протизаконні дії, які стали наслідком їхнього становища.
    
    Рекомендації Україні
    
    Американський держдепартамент рекомендує суворіше карати причетних до торгівлі людьми, у тому числі посадовців, збільшити фінансування захисту жертв цього злочину, продовжувати тренінги для правоохоронців і спростити процедуру співпраці з урядами країн, куди продають українців.
    
    Згідно із документом, найкраще у світі протидіють торгівлі людьми 29 країн, серед них лише 2 входили до складу СРСР – Грузія і Литва. Найгірша ситуація у 14 державах, зокрема у Молдові, Ірані, Північній Кореї, Сирії і на Кубі.
    
    джерело: www.radiosvoboda.org
    
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю