Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Росії порадили потурбуватися українською мовою в Москві.

18 червня, 2008 р.

   
    МЗС України рекомендує російській стороні турбуватися умовами функціонування української мови в Росії і забезпеченням культурних і освітніх потреб українців, які мешкають там.
    
    Так керівник прес-служби українського МЗС Василь Кирилич прокоментував заяву МЗС Росії про обмеження інтересів російськомовних громадян в Україні, передає "Інтерфакс-Україна".
    
    "Я б рекомендував турбуватися станом функціонування української мови в Росії, пошукати відповідь на питання - які ж умови створені в Росії для задоволення культурних і освітніх потреб українців, і скільки українських шкіл у Москві", - сказав Кирилич.
    
    Він також відзначив, що російська сторона у своїй заяві вдалася до узагальнень і не привела жодних фактів, що підтверджують утиск російської мови в Україні.
    
    Кирилич підкреслив, що в Україні в 2007/2008 році навчальному році в майже 1,5 загальноосвітніх школах, у яких училися 442 тис. учнів, викладання велося російською мовою. Крім того, у 31 вузі країн здійснювалася підготовка фахівців з російської мови.
    
    Він додав, що на сьогоднішній день в Україні зареєстровано 2343 російськомовних друкованих видання, а у фондах українських бібліотек знаходиться понад 59 млн. екземплярів російськомовних книг. Крім того, сказав Кирилич, повсюдно на вулицях українських міст можна почути російську мову.
    
    "Таким чином, потрібно ґрунтуватися на фактах і уникати в черговий раз узагальнень. Будь-які заяви з цього приводу є нічим іншим як надуманими формулюваннями, жодним чином не відображають реальний стан справ (з російською мовою) в Україні", - сказав Кирилич.
    
    Як повідомлялося, у МЗС Росії називає ситуацію з російською мовою в Україні такою, що утискає права громадян цієї країни і такою, що суперечить міжнародним нормам.
    
    Джерело: Українська правда.
    
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю