Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Уряд Білорусії візьме під контроль інтернет - ЗМІ .

18 червня, 2008 р.

    Парламент Білорусії у вівторок розгляне в першому читанні проект закону про ЗМІ, що посилює контроль роботи журналістів. Про це повідомляє "Независимая газета".
    
    Інтернет-видання в законопроекті ставляться в один ряд з іншими ЗМІ, і їх реєстрація проходить в загальному порядку. Діяльність таких ЗМІ, як йдеться в проекті, має регулювати уряд. За інформацією "Новых вестей", в Білорусії вже припинена видача довідок про приналежність доменних імен їх власникам, а запити про реєстрацію доменів в зоні by відхиляються.
    
     За інформацією "Незалежної газети", цей закон забороняє реєстрацію ЗМІ з часткою іноземного капіталу, що перевищує 30 відсотків. Для розповсюдження іноземного видання буде потрібно спеціальний дозвіл, а для журналістів, що працюють на зарубіжні ЗМІ, - державна акредитація.
    
    Як підкреслюють експерти, думку яких приводить газета, подібні заходи направлені в першу чергу на зниження впливу російських ЗМІ в країні. Як нагадує газета, з цього року російські видання виключені з підписного каталога в Білорусії.
    
    Якщо законопроект буде схвалений, то фізичним особам заборонять створювати нові ЗМІ протягом трьох років після ліквідації їх попередніх видань. У проекті також посилюється відповідальність за поширення відомостей, що спричиняють шкоду "державним і суспільним інтересам". В разі ухвалення закону всі білоруські ЗМІ повинні будуть пройти перереєстрацію. Крім того, держструктури не будуть зобов'язані акредитувати журналістів по запиту редакції.
    
    За інформацією "Незалежної газети", в Білорусії залишилося лише одне щоденне недержавне друковане видання. Воно видається за межами країни. Продовжують існувати лише дві суспільно-політичні щотижневі недержавні газети.
    
    Джерело: ІМІ
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю