Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Громадські слухання «Загальнодержавна програма протидії захворюванню на туберкульоз у 2007−2011 роках»: Перший рік впровадження».

1 липня, 2008 р.

    27 червня 2008 року в Києві відбулися громадські слухання на тему «Загальнодержавна програма протидії захворюванню на туберкульоз у 2007−2011 роках»: Перший рік впровадження».
    Cлухання були організовані Громадською радою з питань протидії захворюванню на туберкульоз в Україні за сприяння Всеукраїнської благодійної організації «Українська Асоціація благодійників» та Міжнародного фонду «Відродження».
    
    В рамках проекту «Моніторинг діяльності органів державної влади щодо вирішення проблем протидії захворюванню на туберкульоз в Україні», що його реалізує Всеукраїнська благодійна організація «Українська Асоціація благодійників» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження», Громадська рада з питань протидії захворюванню на туберкульоз в Україні провела 27 червня 2008 року громадські слухання на тему «Загальнодержавна програма протидії захворюванню на туберкульоз у 2007−2011 роках»: Перший рік впровадження».
    
    В громадських слуханнях взяли участь і виступили: член Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації, народний депутат України С.І. Вакарчук; голова Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІД та іншим соціально небезпечним хворобам доктор медичних наук, професор В.І. Петренко; заступник директора Національного інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського, доктор медичних наук, професор В.М. Мельник; начальник відділу пропаганди та утвердження здорового способу життя Міністерства України у справах сім’ї, молоді і спорту В.А. Сановська; головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України С.С. Фіцайло; головний фтизіатр Вінницької області І.М. Горбатюк; заступник виконавчого директора Національного комітету Товариства Червоного Хреста України В.Ю. Серговський; голова Організації солдатських матерів України В.А. Артамонова; голова Правління Міжнародна журналістська асоціація «Здоров’я без кордонів» І.М. Горбасенко та ряд інших представників фтизіатричної громадськості, громадських організацій, церков і релігійних організацій, ЗМІ.
    
    В ході громадських слухань, зокрема, обговорювалися наступні проблеми: питання сучасної державної політики в сфері протидії туберкульозу та перспективи її подальшого розвитку, стан виконання заходів «Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2007−2011 роках» у 2007 році: успіхи та невдачі, фінансове забезпечення з Державного бюджету України виконання програм та централізованих заходів по боротьбі із туберкульозом у 2007 та 2008 роках, стан поінформованості громадян України про туберкульоз та державну політику щодо його подолання, підсумки громадського моніторингу виконання «Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2007−2011 роках» у 2007 році, посилення впливу громадських організацій на протидію захворюванню на туберкульоз в Україні.
    
    Учасники громадських слухань прийняли резолюцію, в якій висловили своє занепокоєння рядом системних недоліків, в першу чергу – в сфері фінансування та менеджменту заходів Загальнодержавної програми. Учасники громадських слухань ухвалили необхідність донесення цих недоліків до відому Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної ради України.
    
    Журналістам була надана можливість задати запитання та провести інтерв’ю із ключовими учасниками громадських слухань. З метою посилення ролі ЗМІ у профілактиці туберкульозу в Україні та їх впливу на створення в країні сприятливої політичної обстановки для подолання цієї соціально небезпечної хвороби, в ході заходу буде ініційоване створення Ліги «Журналісти – проти туберкульозу», для об’єднання журналістів, які пишуть на тему туберкульозу.
    
    Безпосередньо до заходу був підготовлений та поширений спеціальний випуск інформаційно-аналітичного вісника Міжнародної коаліції організацій «Зупинимо туберкульоз разом!», в якому висвітлені останні дані щодо епідемії туберкульозу в світі та Україні, а також основні підсумки виконання «Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2007−2011 роках» у 2007 році. Це видання також буде направлено всім народним депутатам України, органам державної влади, зацікавленим особам та організаціям.
    
    Громадські слухання відбулися у приміщенні Інституту філософії ім. Г. Сковороди НАН України.
    
    
    Джерело : Громадська рада з питань протидії захворюванню на туберкульоз в Україні
    
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю