Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


В українських університетах проведуть екзит-пол.

3 липня, 2008 р.

    Цього року українські ВНЗ, окрім новацій у сфері прийому студентів за сертифікатами, очікує ще одне випробування. Мова йде про громадський моніторинг вступної кампанії до вищих навчальних закладів України, який проходитиме із застосуванням результатів зовнішнього незалежного оцінювання знань випускників.
    
    Презентація плану моніторингу відбулася 26 червня у Києві, а координуватиме проект на всеукраїнському рівні кіровоградське творче об'єднання "Технології оптимального розвитку особистості" (ТОРО). Як розповідає керівник ТОРО Олексій Хмара, за процесом вступу до ВНЗ спостерігатимуть дванадцять незалежних громадських організацій, представники яких пройшли попереднє навчання у школі громадського моніторингу. Під „приціл” проекту потрапить тридцять один ВНЗ по всій Україні (список додається!).
    
    Керівник загальнонаціонального проекту з громадського моніторингу Алла Волошина розповідає, що 12 регіональних організацій створили коаліцію для проведення громадського спостереження за вступною кампанією та застосовуватимуть єдину технологію моніторингу. Це дозволить одночасно відстежувати всі етапи вступної кампанії - аналіз умов прийому, прийом документів, вступні іспити й співбесіди, засідання вступних комісій та розгляд апеляцій. Моніторинг триватиме п’ять місяців, а один із його перших етапів – прийом документів від абітурієнтів – буде схожий на процес екзитполу під час виборів. Виконавці проекту будуть опитувати осіб, які здали документи до приймальної комісії, на виході із університету за спеціально розробленою анкетою.
    
    Загалом протягом моніторингу коаліція активно інформуватиме громадськість про перебіг вступної кампанії. Окрім постійного інформування громади через ЗМІ, спеціально для цього проектом буде створено веб-сайт www.vstup.in.ua.
    
    До речі, як повідомила Любов Паливода, заступник директора проекту «Гідна Україна» / MSI коаліція здійснюватиме спостереження з відома Міністерства освіти й науки та Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО), а також за підтримки проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна», який реалізує компанія MSI за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (АМР США) в рамках Порогової програми Корпорації «Виклики тисячоліття» (МСС).
    
    
    Джерело : Коаліція громадських організацій по загальнонаціональному громадському спостереженню за вступною кампанією 2008
    
    Автор : Творче об'єднання "Технології оптимального розвитку особистості"
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю