Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


На Спілку журналістів тиснуть.

26 вересня, 2008 р.

    Національна спілка журналістів України не виконала досягнуті домовленості щодо проведення конструктивних переговорів з приводу узгодження тарифів на розповсюдження преси за передплатою. Так, 24 вересня в приміщенні Міністерства транспорту та зв’язку України під головуванням заступника міністра транспорту та зв’язку України Катерини Фоменко мав відбутися черговий раунд переговорів з питань узгодження тарифів на розповсюдження вітчизняної преси за передплатою. Про це сьогодні, 26 вересня, ЗІК повідомила прес-служба Кабінету Міністрів України.
    Як і під час попередньої наради, що проходила 18 вересня, серед учасників мали бути: з одного боку – представники Мінтрансзв’язку, генеральний директор УДППЗ «Укрпошта» Таїсія Замкова, голова профспілки працівників зв’язку України Микола Стародуб, представники ДП «Преса», Державного департаменту з питань зв’язку, з іншого – голова Національної спілки журналістів України Ігор Лубченко та представники видавництв «Трудова Слава», (Херсонська область), «Обрії Ізюмщини» (Харківська область) та ЗАТ «Видавничий Дім «Високий Замок».
    
    Під час перших переговорів – минулого тижня – заступник міністра транспорту та зв’язку України Катерина Фоменко запропонувала провести нинішню нараду в два етапи. Спочатку мали зібратися економісти з «Укрпошти» та вищезазначених видавництв, щоб прорахувати економічну обґрунтованість підвищення тарифів на доставку преси за передплатою і фактичні затрати ЗМІ на випуск видання. Надалі мали розпочатися безпосередньо самі переговори. Згоду на роботу в такому форматі було отримано особисто від голови Національної Спілки журналістів України Ігоря Лубченка та керівників зазначених видавництв.
    
    На жаль, 24 вересня представники Національної спілки журналістів України та вищезазначених видавництв на нараду до Мінтрансзв’язку не з’явились. При цьому на ім’я міністра транспорту та зв’язку України Йосипа Вінського надійшов лист від Національної спілки журналістів, у якому Мінтрансзв’язку проінформовано про те, що представники Спілки журналістів України відмовляються від будь-яких подальших переговорів.
    
    «Ми запропонували прорахувати витрати на доставку преси, які несе «Укрпошта», та витрати видавця на виробництво друкованого видання. Ми б за спільним столом проаналізували кожну цифру, щоб ні в кого не виникали питання, наскільки саме доцільно підвищувати тарифів на доставку видань за передплатою, – сказала Катерина Фоменко. – Вочевидь, Спілка журналістів усвідомила, що конкретні цифри будуть не такими переконливими, як словесні «аргументи», тому її представники і відмовилися від переговорів».
    
    Мінтрансзв’язку закликає Національну спілку журналістів України до продовження переговорів та пошуку компромісу у питанні підвищення тарифів на розповсюдження преси за передплатою. Сподіваємося, що Спілка журналістів України проявить зваженість та розсудливість, а нинішня ситуація виявиться не відмовою від переговорів, а лише їх тимчасовим призупиненням.
    
    
    


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати