Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Хоспісна та паліативна допомога в Україні: права людини.

8 жовтня, 2008 р.

   
    7 жовтня 2008 року відбулася прес-конференція «Хоспісна та паліативна допомога в Україні: права людини». Під час заходу було висвітлено сучасний стан з надання паліативної допомоги невиліковно хворим особам в Україні та представлено Концепцію Державної цільової соціальної програми розвитку паліативної та хоспісної допомоги в Україні до 2014 року.
    
    У прес-конференції взяли участь Василь Князевич, Міністр охорони здоров’я України, Юрій Губський, Співголова Координаційної ради з паліативної та хоспісної допомоги при МОЗ України та Світлана Мартинюк-Гресь, Президент Всеукраїнської Асоціації паліативної допомоги, а також представники ВР України, структурних підрозділів МОЗ України, громадських і релігійних об’єднань.
    
    Щороку в Україні близько 500 тисяч осіб (30% з них діти та 90 тисяч онкохворих) в кінці свого земного життя відчайдушно потребують належної опіки та допомоги. Сьогодні в Україні існує лише 9 окремих стаціонарних хоспісів та 10 паліативних відділень при лікарнях. Це всього 650 стаціонарних ліжок при мінімальній потребі у 3 000. Лише до 10 % невиліковно хворих отримують допомогу вкінці життя в медичних закладах. Більшість людей помирають вдома наодинці, страждаючи від болю, депресії, інших симптомів хвороби, відсутності необхідного знеболення, належного догляду, соціально-психологічної допомоги. Чинні заходи щодо контролю за обігом наркотичних речовин значно ускладнюють призначення та застосування в домашніх умовах опіоїдних анальгетиків, які є найбільш ефективними лікарськими препаратами для усунення больового синдрому.
    
    Останнім часом держава все більше уваги приділяє проблемам розвитку системи паліативної допомоги. Зокрема, Міністерством охорони здоров’я створено Координаційну раду з паліативної та хоспісної допомоги та Інститут хоспісної та паліативної медицини. Спільно з Всеукраїнською Асоціацією паліативної допомоги, іншими громадськими організаціями, медичними закладами та науковими установами за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» розробляється Державна програма розвитку паліативної допомоги в Україні.
    
    Проект державної програми передбачає заходи із вдосконалення нормативно-правової бази щодо застосування опіоїдних анальгетиків для потреб невиліковно хворих пацієнтів, забезпечення доступності необхідного знеболення в умовах поза стаціонару для можливості отримання допомоги вдома, створення стаціонарних хоспісів та паліативних відділень при медичних закладах, створення мобільних служб надання паліативної допомоги вдома, навчання медичних та соціальних працівників з питань паліативної допомоги.
    
    Джерело : МФВ


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати