Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


У Посольстві України у Росії вшанували пам’ять жертв Голодомору.

14 жовтня, 2008 р.

   
    У Москві в Посольстві України в Російській Федерації вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років у рамках міжнародної акції Незгасима свічка.
    
    Надзвичайний і Повноважний Посол України в Російській Федерації Костянтин Грищенко на церемонії вшанування наголосив, що ці трагічні події зберігаються в пам’яті не тільки мільйонів українців, а й росіян, греків, німців, інших народів, які опинились у зоні лиха, створеного тоталітарним режимом. Він додав, що багато людей в Україні та поза її межам мають дуже важкі спогади про події 1932-1933 років.
    
    "У будь-якому регіоні України, яка тоді входила до складу Радянського Союзу, є такі спогади", - переконаний Грищенко.
    
    "Ми зібрались тут (у посольстві), хоча планували провести набагато ширше зібрання. На жаль, сьогодні влада країни перебування не дала нам підтримку у проведенні такої масштабної акції", - сказав посол.
    
    Він вважає, що тут є нерозуміння російської влади з приводу того, що прагне Україна досягти через акцію Незгасима свічка.
    
    "Росія і російський народ аж ніяк не може бути звинувачений у злочинах, який здійснював режим, у тому числі проти росіян. Але якщо ми не будемо усвідомлювати усю глибину того жаху, який пережив і український, казахський, російський народ, не будемо про це згадувати і віддавати належне історичній пам’яті, ми не зможемо гарантувати неповторення у майбутньому якщо не цієї, то іншої трагедії," - наголосив Грищенко та додав, що людство ХХІ століття має зробити висновки зі століття, що минуло.
    
    Він зауважив, що коли Україна звертається до міжнародних організацій про визнання Голодомору, то прагне, щоб це ніколи не повторилось у світі.
    
    "Ми вважаємо, що в цьому ми повністю збігаємось із прагненнями великого російського народу, інших народів, які також стали жертвами цих трагедій", - сказав він.
    
    Грищенко додав, що в рамках акції завтра в одному з найбільших соборів Москви відбудеться молебень за жертвами Голодомору.
    
    У свою чергу заступник міністра закордонних справ України Юрій Костенко повідомив, що акція Незгасима свічка вже пройшла у 29 країнах світу.
    
    Він наголосив, що Україна не хоче політизувати цю акцію і не хоче, щоб це стояло на заваді дружнім відносинам з усіма державами, у тому числі РФ.
    
    Крім того, акція пройде у Санкт-Петербурзі, а також планується у Ростові-на-Дону.
    
    Як повідомлялося, Україна стурбована діями російської влади, яка намагається завадити проведенню акції Незгасима свічка на території Росії.
    
    Джерело : Кореспондент.net
    
    


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати