Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Молодь України за гендерну рівність.

28 жовтня, 2008 р.

   
    25-26 жовтня 2008 року в Донецькому державному університеті управління 70 найактивніших студенів вищих навчальних закладів України обговорювали своє бачення щодо питань гендерної рівності під час Всеукраїнського дебатного турніру «Молодь за гендерну рівність». Дискусія відбувалась в форматі парламентських дебатів британського формату.
    
    В заході взяли участь студенти з багатьох міст України, а саме: Києва, Харкова, Житомира, Бердянська, Луганська, Стаханова, Слав'янська, Донецька, Маріуполя, Дніпропетровська. В результаті проведення заходу студенти мали можливість висловити свою точку зору, щодо проблеми рівноправ’я чоловіків та жінок в Україні та шляхів її рішення, а також поспілкуватися з експертами з питань гендерної політики. В якості експертів під час відкритої дискусії виступили: Олена Вікторівна Стяжкіна, доктор історичних наук, Донецький національний університет; Наталя Іванівна Костенко, начальник відділу у справах сім’ї , молоді та жінок, управління у справах сім’ї та молоді Донецької обласної адміністрації; Людмила Данилівна Любкіна, спеціаліст управління у справах сім’ї, молоді та міжнародних зв’язків Донецької міської ради; Олег Грішин, голова спілки громадських організацій «Фундація локальних ініціатив» тренер з питань гендеру програми «Демократизація України»; Іоанна Недзялковська, експерт з гендерних питань, Польща. Учасники отримали багато корисної інформації, а саме: Наталя Іванівна Костенко розповіла про гендерну політику в Донецькій області та низку заходів щодо забезпечення рівноправ’я прав чоловіків та жінок, Олена Вікторівна Стяжкіна зупинилась на історичному аспекті гендерної рівності, пані Іонна Недзялковська зосередила увагу на польському досвіді впровадження гендерної політики, а також на ситуації в Україні; Олег Грішин звернув увагу студентів на специфіку гендерних проблем саме в Донецькій області як промислового регіону. Тож студенти отримали відповіді на всі свої запитання.
    
    Обговорення проходило по темам, що безпосередньо стосувались питань гендерної рівності в Україні - стереотипи щодо рівності між жінками та чоловіками, історія виникнення проблеми в Україні, її причини та наслідки, гендерна політика держави, прояви дискримінації за статтю.
    
    Учасники турніру зазначили про наявність проблеми рівності жінок та чоловіків в українському суспільстві та запропонували робити ставку на молодь в подоланні цієї проблеми, а саме на її вихованні, також студенти відзначили економічні переваги гендерної рівності для держави.
    Проблема гендерної рівності є однією з найактуальніших в Україні та світі в цілому. Європейська спільнота дуже занепокоєна станом рівноправ’я чоловіків та жінок в Україні. Україна задекларувала низку міжнародних та національних документів щодо забезпечення рівності чоловіків та жінок, але нажаль реальна ситуація в цілому є прямо протилежною правовим нормам.
    
    Всеукраїнські дебати проводились Донецьким молодіжним дебатним центром в рамках проекту «Молодь за гендерну рівність» за підтримки фонду ім.. Г. Бьолля в Україні.
    
    За додатковою інформацією звертайтесь до офісу Донецького молодіжного дебатного центру за телефонами: 8062 385 98 39, 8062 345 77 91.
    
    
    Джерело : Донецький молодіжний дебатний центр
    
    


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати