Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Солідарність Церков та релігійних організацій України в сфері медичної опіки.

5 листопада, 2008 р.

    3 листопада 2008 року у Міністерстві охорони здоров’я України відбулася міжконфесійна нарада «Солідарність Церков та релігійних організацій України в сфері медичної опіки», участь у якій взяли представники Фундації «Громадський рух «Українці проти туберкульозу» та Міжнародної журналістської асоціації «Здоров’я без кордонів».
    
    На нараді розглядалися наступні питання:
    1. Обговорення процесу формалізації державно-конфесійних стосунків у сфері медичної опіки.
    2. Створення робочої групи з питань розробки спільної стратегії щодо абортів.
    3. Питання медичного капеланства.
    4. Питання імунопрофілактики населення.
    До наради Фундацією «Громадський рух «Українці проти туберкульозу» та Міжнародною журналістською асоціацією «Здоров’я без кордонів» було підготовлено інформаційні матеріали з питання імунопрофілактики населення, розроблені за матеріалами Спілки громадських організацій «Всеукраїнська асоціація захисту прав пацієнтів «Здоров’я нації».
    
    Також учасникам наради було надано Інформаційний посібник з питань міжнародних стратегій протидії туберкульозу та рекомендованих стандартів надання послуг у цій галузі, підготовлений Фундацією та Асоціацією за сприяння проекту «Партнерство в контролі за туберкульозом», що впроваджується організацією РАТН.
    Із інформацією з питання імунопрофілактики населення виступив голова правління Фундації Віталій Руденко. У своєму виступі він зазначив, що в наші дні, як і раніше, інфекційні хвороби залишаються однією з головних причин смертності у світі, щорічно забираючи 14–17 мільйонів людських життів. Ці цифри могли б бути в багато разів вищими, якби не винахід вакцин. Це дозволило медикам отримати перемогу над багатьма недугами, хоча про деякі з них ми вже встигли забути. Інші хвороби зустрічаються настільки рідко, що створюється ілюзія, що вони перестали бути страшними і небезпечними, а значить, і захищатися від них тепер немає необхідності. Проте не слід забувати, що благополучна епідеміологічна ситуація досягнута багато в чому завдяки застосуванню вакцин (щеплень).
    Було наголошено, що згідно Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» «Профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу є обов'язковими і включаються до календаря щеплень».
    
    Особлива увага в доповіді була зосереджена на імунопрофілактиці населення України від туберкульозу.
    
    Вакцинація БЦЖ допомагає попередити розвиток тяжких форм туберкульозу, які найбільш небезпечні у дитячому віці. Проведення обстежень туберкуліновим тестом дозволяє виявити дітей та дорослих, у яких ризик розвитку туберкульозу найбільш високий, для наступного спостереження за цією групою ризику та раннього виявлення і лікування хвороби.
    
    Застосування високоякісної данської вакцини БЦЖ штаму SSI, яка зарекомендувала себе у розвинених країнах та пройшла ретельну реєстрацію в Україні, практично унеможливлює при правильному застосуванні та збереженні будь-які ускладнення.
    
    Цією вакциною забезпечуються в першу чергу пологові будинки. «Програма переходу до протитуберкульозного щеплення вакциною БЦЖ SSI (Данський штам) в Україні», затверджена наказом МРЗ України від 07.07.2008 р. № 366. Згідно з цією програмою завершення впровадження в Україні протитуберкульозного щеплення БЦЖ SSI (Данський штам) передбачене в грудні 2008 року.
    
    Підсумовуючи викладені на нараді факти, наголошується, що спроби нав’язати дискусію щодо можливої відміни в Україні прийнятих у світі щеплень від низки небезпечних хвороб є неприйнятними з точки зору світового досвіду і такими, що становлять загрозу нинішньому та майбутньому здоров’ю населення України.
    Невакциновані громадяни є потенційним джерелом хвороб та їх розповсюджувачем, ставлячи під загрозу суспільне здоров’я населення України.
    
    Підтримання високого рівня вакцинації в Україні – досягнення системи охорони здоров’я, і відходити від цих позицій неприпустимо.
    
    
    Джерело : Фундація "Громадський рух "Українці проти туберкульозу"
    
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю