Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Конкурс проектів в рамках програми підтримки „Місце зустрічі – діалог“.

11 грудня, 2008 р.

   
    ДОДАЙТЕ КОНКУРС
    
    
    
    Фонд "Пам’ять, відповідальність та майбутнє" (Німеччина) у співпраці із Всеукраїнською благодійною організацією «Турбота про літніх в Україні» оголошує конкурс проектів в рамках програми підтримки „Місце зустрічі – діалог“. До участі в конкурсі запрошуються українські організації, які прагнуть своєю діяльністю покращити стан літніх людей в країні.
    
    Мета програми – сприяння ре соціалізації літніх людей, визнання їх досвіду і життєвих досягнень, підвищення їх соціального статусу. Особлива увага приділятиметься жертвам тоталітарних режимів: націонал-соціалізму та сталінізму, які можуть передати свій важливий досвід наступним генераціям.
    
    Детальну інформацію та аплікаційну форму можна знайти на сайті www.acu.com.ua або звернутися за нею до головного офісу ВБО «Турбота про літніх в Україні».
    
    Прийом документів завершується 20 січня 2009 року о 15-00.
    
    Оголошення конкурсу, грудень 2008 р.
    
    В рамках програми на місцевому рівні створюватимуться місця зустрічей – простір для спілкування людей, перш за все осіб похилого віку; метою є відродження у учасників нових життєвих імпульсів та інтересів, визнання досвіду і життєвих досягнень літніх людей, а відтак підвищення їх соціального статусу. Німецький Фонд «Пам’ять, відповідальність та майбутнє» і його український партнер вважають, що люди навіть у похилому віці можуть відігравати важливу роль у житті суспільства. Особливо це стосується до жертв тоталітарних режимів – наприклад, жертв націонал-соціалізму та сталінізму, які можуть передати свій важливий досвід наступним генераціям.
    
    Організатором програми та конкурсу на фінансування проектів в Україні є Всеукраїнська благодійна організація «Турбота про літніх в Україні».
    
    I. Мета програми підтримки
    1. Підвищення соціального статусу осіб похилого віку, в том числі жертв тоталітарних режимів; суспільне визнання їх життєвого досвіду.
    2. Надання можливості активної участі літніх людей у суспільному житті, подолання їх ізольованості шляхом організації різноманітних заходів у місцях зустрічі.
    3. Усвідомлення взаємної відповідальності поколінь. Представники цільової групи проектів, мають сприйматися не як безпомічні старі люди або жертви, а як особистості, що завдяки своєму досвіду та знанням спроможні робити важливий внесок у розвиток суспільства.
    4. Сприяння осмисленню історії свого життя і своєї країни, в том числі, наприклад, за допомоги заходів, спрямованих на започаткування діалогу між генераціями за участі жертв тоталітарних режимів.
    5. Покращення якості життя літніх людей і зміни уявлення про старість: програма має пригорнути увагу суспільства до соціальної ситуації цільової групи на місцевому та національному рівнях, а у перспективі змінити уявлення про старість.
    6. Як результат виконання програми очікується розробка ефективних моделей проектів з надання допомоги літнім людям, які можуть слугувати за взірець для широкого впровадження і сприятимуть покращенню структур, що надають допомогу літнім людям.
    
    II. Хто може подавати аплікацію?
    Організації або заклади, які працюють з літніми людьми або діють у соціальній чи культурно-освітній сфері (бажано такій, що охоплює різні покоління), тобто:
    • неурядові організації (НУО), некомерційні організації, релігійні організації та інші суспільно корисні об’єднання;
    • муніципальні структури, якщо вони мають власний юридичний статус і співпрацюють з організаціями громадянського суспільства, якщо їх проект не стосується до діяльності, що фінансується за рахунок державного або муніципального бюджету.
    
    III. Цільові групи
    Програма адресована головним чином організаціям та установам, які прагнуть залучити представників старшого покоління до активного життя. До реалізації проектів із створення місць зустрічей можуть підключатися особи, які притягувалися націонал-соціалістським режимом до рабської і підневільної праці, в’язні концтаборів і гетто, колишні військовополонені, жертви сталінізму, інші особи похилого віку.
    Разом з тим бажана участь в роботі над проектами ініціативних громадян, школярів та студентів, істориків, працівників державних і муніципальних закладів, а також зацікавлених членів неурядових організацій.
    
    IV. На які проекти можуть бути надані кошти?
    Грошові кошти надаються організаціям та установам, які створюють можливості для зустрічей та сумісного дозвілля літніх людей. Учасники мають отримати стимул до прояву власної ініціативи та самостійної організації заходів. Місця зустрічей можуть пропонувати літнім людям, наприклад, участь у різних гуртках, у заходах, які б сприяли покращенню здоров’я, консультації, допомогу для немобільних людей похилого віку, екскурсії або зустрічей у затишному оточенні з приводу свят або інших подій. Схвалюються також заходи за участі різних поколінь, де люди похилого віку та молодь дискутують, обмінюються досвідом та ближче знайомляться один з одним (співи, виставки, театральні групи, допомога у виконанні домашнього завдання, комп’ютерні курси, дискусійні клуби, тощо).
    V. Фінансування
    • Проекти можуть плануватися на термін до двох років. В залежності від об’єму, тривалості та масштабу запланованих заходів можуть бути надані гранти від 5.000 до 20.000 євро на рік.
    • Очікується економне планування, таке, що відповідає змісту проекту та місцевим умовам. В оцінюванні запропонованого бюджету важливу роль гратимуть співвідношення розміру коштів третьої сторони або власних коштів та розмір гранту, на який претендує аплікант.
    
    VI. Критерії надання коштів
    Аплікації про надання коштів на проект розглядатимуться незалежним міжнародним журі. При оцінюванні аплікацій, журі дотримуватиметься таких критеріїв:
    • переконливість концепції
    • Спрямованість проекту на попередньо визначену цільову групу
    • заохочення роботи на волонтерських засадах та надання підтримки з метою розвитку самодопомоги
    • відповідність даного проекту звичайній діяльності апліканта
    • економність планування проекту у господарському сенсі
    • проект розрахований на впровадження довготривалого впливу на якість життя літніх людей.
    • виконавцем проекту є юридична особа
    • аплікант вже має досвід роботи з людьми похилого віку та/або молоддю
    • аплікант або виконувач проекту має усі передумови (кадри, логістика, специфічні знання), необхідні для виконання проекту та управління процесом його виконання
    • якщо аплікант клопочеться про надання гранту до такого проекту, який вже знаходиться у стадії виконання, то потрібно передбачати покращення якості, розширення заходів або надання їм стабільності
    • складовою частиною проекту є використання власних коштів або коштів третьої сторони, наприклад, використання безкоштовного приміщення
    • аплікант готовий займатися залученням додаткових коштів і пожертв для постійної підтримки проекту.
    
    VI. Кому та на яку діяльність Фонд коштів не надає?
    • на фінансування лікування окремих осіб у державних або приватних медичних закладах або санаторно-курортних установах,
    • на надання гуманітарної допомоги (продуктів харчування, медикаментів, тощо) окремим особам та закладам,
    • на придбання нерухомості,
    • на будівельні роботи, наприклад будівництво або реконструкцію будинків перестарілих або лікарень,
    • на науково-дослідницькі проекти,
    • на заходи в рамках поточної діяльності закладів, на виконання основних задач держави або муніципальних структур,
    • на комерційні проекти,
    • приватним особам або таким ініціативам та незалежним групам, які не є офіційно зареєстрованими.
    
    VIII. Процедура подання аплікацій і прийняття рішень щодо надання грантів
    Для клопотання про надання коштів треба заповнити аплікаційну форму. Форму можна знайти в Інтернеті за адресою www.acu.com.ua або звернутися до головного офісу Всеукраїнської благодійної організації «Турбота про літніх в Україні».
    
    Аплікаційна форма та усі необхідні документи мають бути надані не пізніше 15-00 20 січня за адресою, яка наведена нижче. Аплікаційна форма має бути підписана правомочним представником Вашої організації. Прохання не брошурувати документи і не підшивати їх у папки.
    
    Аплікації розглядатиме незалежне міжнародне журі. З урахуванням його рекомендацій рішення про надання гранту прийматиме Правління Фонду „Пам’ять, відповідальність та майбутнє“. Про прийняте рішення апліканта проінформує організатор програми. В разі відхилення проекту коментарі та пояснення не надаються.
    
    Угоди про асигнування будуть підписані навесні 2009 року; початок реалізації проекту має бути запланований на термін не раніше червня 2009 року.
    
    За консультаціями звертатися до Всеукраїнської благодійної організації «Турбота про літніх в Україні».
    
    Адрес: 02100, Київ, вул. Бажова, 2, 23
    Телефон: (044) 559-38-63; (044) 229-54-61
    Факс: (044) 559-38-63
    Електронна адреса: galalpol@mail.ru
    Сайт: www.acu.com.ua
    Контактні особи: Галина Олександрівна Полякова, Ірина Федорівна Каткова
    
    Фонд „Пам’ять, відповідальність та майбутнє“ являє собою сумісну ініціативу держави, суспільства та приватного бізнесу. Задача фонду – збереження пам’яті про злочини націонал-соціалізму та втілення в життя проектів, спрямованих на укріплення взаєморозуміння між народами. Фонд підтримує міжнародні проекти у сферах критичного погляду на історію, боротьби за демократію і права людини, гуманітарних заходів для жертв націонал-соціалізму.
    
    Фонд був затверджений 2000 року для виплати компенсацій колишнім підневільним робітникам, яка була завершена 2007 року. Більше ніж 1,66 мільйона осіб у 98 країнах світу загалом отримали 4,37 мільярда євро.
    
    Компенсації загальною сумою 545 млн. євро були виплачені іншим жертвам націонал-соціалізму. Капітал Фонду обсягом 10,1 мільярда німецьких марок (5,2 млрд. євро) надали німецька держава та приватні підприємства.
    
    В Україні були виконані виплати майже 465.000 особам, які постраждали від нацизму, на загальну суму 465.700 млн. євро.
    www.stiftung-evz.de
    
    Джерело : Всеукраїнська благодійна організація "Турбота про літніх в Україні"
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю