Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Що таке ОСББ і чому вони так повільно зростають?

27 вересня, 2011 р.

    *** Творчість наших членів***
    Цими днями минув рівно рік відтоді, як рішенням Київради було ліквідовано в Києві районні ради. Тобто, мешканці столиці (без їхньої згоди, зрозуміло) були позбавлені можливості вирішувати свої проблеми з допомогою місцевих рад.
    Про законність чи незаконність цього рішення зараз говорити не будемо. Але у зв'язку з цим варто наголосити, що іншої альтернативи, аніж самоорганізація населення, на сьогодні у киян немає.
    Чи то об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, чи то органи самоорганізації населення.
    Але найкраща організація - це самоорганізація. Це показали і недавні події на Троєщині, і в парку Малишка, де кияни, організувавшись, у протистоянні із забудовниками змогли вберегти свою територію від незаконних забудов. Але все ж краще, щоб усе це відбувалося цивілізовано, в рамках закону і прийнятих рішень.
    Отож, щодо прийнятих рішень. Тут якраз і криється відповідь чому ж так повільно йде процес створення ОСББ в столиці? Тому, що люди не вірять державі і владі, яка не поспішає виконувати свої рішення.
    Автору до рук потрапив цікавий документ - рішення Київської міськради від 17 лютого 2011 року №17/5404 (його можна побачити і на офіційному сайті Київради). Називається воно "Про заходи щодо сприяння діяльності об'єднань співвласників багатоквартирних будинків".
    У документі чітко виписано заходи, які слід провести Київській державній адміністрації, щоб спростити процес створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.
    Він цінний за своєю суттю, бо націлений на вирішення основної проблеми, що постає при створенні ОСББ, - це передача безоплатно у власність їм прибудинкових територій.
    У цьому Рішенні чітко визначається і термін, до якого Київська міська державна адміністрація повинна розробити методичні рекомендації щодо порядку передачі у власність ОСББ земельних ділянок, які знаходяться у межах багатоквартирних будинків.
    Це мало б бути розроблено до 31 березня 2011 року. Тобто, вже минуло пів року, а ми не побачили жодних рекомендацій.
    Також згідно з цим рішенням Головне управління земельних ресурсів КМДА до 31 березня 2011 року мало б організувати роботу з розробки проектів землеустрою щодо визначення прибудинкових територій. Можливо ці проекти і розроблені, але ж ніхто їх не бачив.
    Те, що прибудинкова територія є каменем спотикання, біля якого зупиняються ініціатори створення ОСББ, - факт. Адже уявіть собі, мешканці повністю взяли на обслуговування свій будинок, самі замовляють послуги, акумулюють на своєму рахунку гроші, роблять ремонт даху чи інше, створюють собі комфортні умови, а міська рада вирішує віддати землю перед їхніми вікнами якомусь забудовнику.
    І через деякий час поряд виростає багатоповерхівка і закриває собою вікна. І що тоді робити мешканцям квартир, які сонця не бачитимуть. Навіть продати вже не зможуть такі помешкання.
    Та й навіщо далеко ходити? Досить подивитися на злощасну будову над метро "Театральна". І ніхто із мешканців нічого не може вдіяти. Навіть громадськість не допоможе.
    А тепер ще гірше, бо столична влада там вирішила зробити музей Києва, і цим самим узаконює незаконну будівлю. Уявляєте собі музей столиці, який усі проклинатимуть?
    Та ж сама ситуація буде і з МАФами, або гаражами, які будуть установлювати перед вікнами без згоди і дозволу на те власників будинку.
    З іншого боку, якщо ж прибудинкова територія буде закріплена за ОСББ, кошти з оренди за встановлені кіоски чи гаражі йтимуть на рахунок будинку, що дасть змогу використовувати їх на ремонт, чи для оплати комунальних послуг. Зрозуміло, що це відчутно знизить тариф по даному будинку.
    Є вже такі приклади, де члени ОСББ взагалі не платять грошей із власної кишені за комунпослуги, бо вистачає тих коштів, що вони отримують за оренду підвальних приміщень, чи приміщень на першому поверсі їхнього будинку.
    Ось чому так важливо чітко прописати і виконати усі права власників будинку на землю довкола. Якщо влада чесно закріпить право розпоряджатися прибудинковими територіями за ОСББ, люди зрозуміють, що йде чесна гра і вона чогось варта.
    Є у Рішенні Київради за 17 лютого 2011 року ще низка пунктів, які також не виконуються. Наприклад, "Забезпечити надання інформації ініціативним групам по створенню об'єднань співвласників багатоквартирних будинків міста Києва про склад співвласників багатоквартирного будинку".
    Нехай би зараз хоча б один із ініціаторів створення ОСББ сказав, чи вдалося йому добути таку інформацію. Думаю, що таких щасливчиків не знайдеться, бо на даний час інформацію про склад співвласників багатоквартирного будинку взяти взагалі не реально.
    (Пошлються на Закон України "Про доступ до публічної інформації", яким забороняється надавати будь-яку інформацію про особу без її згоди). А коли немає такої інформації, то, відповідно, і зібрати мешканців на установчі збори та провести їх не можна.
    А в кінці цього Рішення є дуже важливий пункт, який варто процитувати:
    "Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу, на постійну комісію Київради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури та на постійну комісію Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку".
    Отже, аж три комісії Київради контролює виконання рішення "Про заходи щодо сприяння діяльності об'єднань співвласників багатоквартирних будинків", а жоден його пункт не виконується.
    Наприклад, що стосується цільового використання коштів на навчання посадових осіб ОСББ, на першочергове фінансування робіт з проведення першого після створення ОСББ капітального ремонту, на фінансування заходів з енергозбереження і так далі. І вже півроку як минув термін виконання.
    Таким чином, виходить, що для ефективної роботи по створенню ОСББ потрібно не так вже й багато. Потрібно лише, щоб міська влада почала виконувати свої ж рішення і зобов'язання. Тоді й люди повірять.
    Вадим Гордін, перший заступник голови київської міської організації "Фронту Змін"


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю