Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Суд відібрав у 10 мільйонів пенсіонерів можливість отримувати додатково по 300 гривень

14 листопада, 2011 р.

    ***
    Президент посилює свій вплив на суди. Феміда опинилася повністю під чоботом у влади, так само як міліція і СБУ. Судитися з державою немає сенсу, адже люди в чорних мантіях блокують будь-які спроби громадян домогтися справедливості.
    Залежність і упередженість суддів зримо проявилися під час нещодавнього процесу «Арсеній Яценюк проти Верховної Ради України», який мав широкий розголос у пресі. Передісторія справи така: лідер «Фронту Змін» вніс поправку до закону про пенсійну реформу, відповідно до якої пенсії мали зрости в середньому на 334 гривні. І депутати ухвалили цей закон. Проте їм хтось нашептав, що не можна так різко підвищувати статки пенсіонерів, і Партія регіонів спільно з «тушками», грубо порушуючи парламентський регламент, вилучили із закону поправку Яценюка. Звісно, він звернувся з позовом до суду, адже від принциповості лідера «Фронту Змін» залежала доля 10 мільйонів пенсіонерів.
    Колегія суддів Вищого адміністративного суду України за Юрія Рецебуринського протягом трьох засідань розглядав обставини справи. Та раптом у процес втрутилися якісь потойбічні сили, й судді закрили справу. Мовляв, розгляд таких питань не входить до компетенції суду. Тобто три судових засідання поспіль – належала, а потім суд раптом згадав, що не його це справа. І українські пенсіонери залишилися без обіцяного Януковичем «покращення життя вже сьогодні».
    Арсеній Яценюк пояснив суддівські метаморфози: «Я розумію, чому суд прийняв таке рішення: судді Вищого адміністративного суду України проходять процедуру затвердження в стінах Верховної Ради. Їм страшно (приймати рішення проти Верховної Ради – ред.)».
    Брутально порушують закони і в найвищому судовому органі країни – Конституційному суді. Показовим є приклад із нещодавнім поданням 49 народних депутатів, яке також стосувалося пенсійної реформи, і його ініціював той-таки Яценюк – саме він найбільше судиться з владою. Хоча вже минуло два місяці, про долю документа досі нічого невідомо – КС зобов’язаний відкрити провадження в справі протягом місяця! Аби дізнатися, де «загубилося» подання 49 народних обранців, лідер «Фронту Змін» був змушений нагадати суду про нього, написав листа до КС. Чекаємо на відповідь.
    Арсеній Яценюк, котрий добре знається на практиці вітчизняного судочинства, пропонує вилучити із законодавства звернення до суддів «Ваша честь». «Це сьогодні не є обов’язковим при зверненні до сьогоднішнього українського суду», – переконаний лідер опозиції.
    Не заслуговує на добре слово народу не тільки суд, а й уся влада. Як можна поважати міністрів, які в скрутний для країни час викидають 1,3 млн грн на облаштування двох санвузлів у Кабміні. Невже міністерські унітази надміру зносилися? Або 198 тис. грн на придбання 13 люстр в будинку уряду…
    Влада має наполеонівські плани у будівельній галузі. Щоправда, вони стосуються винятково чиновницького комфорту. У вересні-жовтні ухвалено такі важливі рішення: звести гостьовий будинок у президентській резиденція «Синьогора» на Івано-Франківщині (вартість угоди – 17,3 млн грн); реконструювати комплекс державних резиденцій на Печерську; навпроти Ради побудувати для іноземних гостей готель із підземною автостоянкою (кошторис наразі не відомий).
    Посадовці рангом нижче теж розгорнули бурхливу господарську діяльність. Масштаби тут менші, але також вражають. МВС придбало підводні душі-масажі й ванни-джакузі з повітряними бульбашками на суму 2,63 млн грн Державна митна служба вирішила закупити погони для співробітників – вартість однієї пари становить 787 грн – майже стільки, скільки отримує на місяць переважна більшість пенсіонерів! І таких фактів можна навести безліч.
    При цьому у розвиненій Франції, де економічна ситуація явно не така скрутна як у нас, вирішили не підвищувати зарплати чиновникам, зокрема міністрам, доки не зростуть доходи державного бюджету.
    Чому тоді влада дивується, що український народ не задоволений нею, що він активно приєднується до акції «Україна проти Януковича!», яку оголосив «Фронт Змін». Коли в людей забирають останнє, а «слуги народу» жирують – люди припиняють боятися. Це уроки історії, які нинішня влада явно неуважно вивчала у школі. У людей терпець не вічний. Настане день і вони зметуть «регіоналів» на смітник історії. Оптимістичний для влади сценарій – це станеться на парламентських виборах-2012. Песимістичний вона вже проходила у 2004 році.
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю