Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


В ЄС детально обговорюють ідею банківського союзу

5 вересня, 2012 р.

   
    У своїй статті, опублікованій минулого тижня проектом Project Syndicate та перекладеній газетою «День», Президент Європейської Комісії Жозе-Мануел Баррозу детально торкнувся ідеї створення європейського банківського союзу. На думку Баррозу, цей союз забезпечить загальний нагляд над європейським банківським сектором, що дозволить «розірвати залежність між суверенним боргом і банківським боргом».
    
    «Криза чітко показала недоліки існуючої системи нагляду за діяльністю банків», - пояснював у цій статті очільник Єврокомісії; на його думку, у ЄС, а «особливо в єврозоні», слід «створити загальноєвропейський наглядовий орган».
    
    За оцінками Баррозу, нині «використання коштів платників податків… для порятунку банків призводить до послаблення державних бюджетів». Самі банки, натомість, «усе частіше прагнуть уникнути ризику, припиняють кредитування бізнесу», а це «ще сильніше підриває економіку».
    
    Пропозиція Баррозу полягає в створенні «єдиного керівництва з фінансових послуг», на основі якого «єдиний орган ЄС з нагляду за діяльністю банків відкриє шлях прямій рекапіталізації банків». Для цього буде задіяний так званий «Європейський стабілізаційний механізм», а також запущено єдину систему страхування банківських внесків та єдину систему врегулювання проблем банків.
    
    Європейський центральний банк (ЄЦБ) перебуватиме «на чолі нового механізму ЄС щодо нагляду за діяльністю банків», але, за словами Баррозу, «наглядову роль ЄЦБ буде повністю відокремлено від його грошово-кредитної відповідальності».
    
    3-го вересня цю пропозицію вже активно обговорювали в Комітеті з економічних та монетарних справ Європейського Парламенту. На думку депутатів, для побудови ефективного банківського союзу в усьому ЄС потрібно забезпечити надійну співпрацю між Європейським центральним банком (він наглядатиме за банками зони євро) та Європейським банківським органом (він наглядатиме за банками країн, що входять в ЄС, але не входять у зону євро). Також депутати говорили про потребу залучати Європарламент до ухвалення рішень щодо нової банківської дисципліни. У такий спосіб вони критикували чинну пропозицію, за якою рішення мають ухвалювати тільки держави-члени ЄС.
    
    Очікується, що 12 вересня Європейська Комісія надасть свої детальні пропозиції щодо Єдиного механізму нагляду за діяльністю банків. Європарламент представить своє бачення цієї пропозиції до кінця вересня.
    
    Баррозу сподівається, що банківський союз буде створено до 2013 року.
    
    Див. також: оригінал статті Баррозу на сайті Project Syndicate (англійською мовою)


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій