Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Єврокомісія вітає цьогорічний звіт «Огляд ситуації у сфері освіти»

13 вересня, 2012 р.

   
    
    Європейська Комісія привітала цьогорічний звіт під назвою «Огляд ситуації у сфері освіти» (Education at a Glance). У ньому викладено аналіз стану справ у сфері освіти 34-х країн Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), включаючи 21-у країну-член ЄС.
    
    Андрулла Вассиліу (Єврокомісар з освіти, культури, багатомовності та молоді) вважає, що дані звіту ясно засвідчують: результати навчання значно переважують витрати на нього. Однак Вассиліу закликає не розслаблятися: «Звіт підкреслює потребу у реформах для модернізації освіти, а також для того, аби зробити її привабливішою для студентів і викладачів».
    
    Зокрема, документ звертає увагу на те, що старіння викладацького складу може стати однією з головних проблем європейської освіти у найближчому майбутньому. Вік більше 40% вчителів середньої школи п’яти країн ЄС – Австрії, Чеської Республіки, Естонії, Нідерландів та Швеції – перевищує п’ятдесят років. Своєю чергою, у Німеччині та Італії кількість таких вчителів перевищує 50%.
    
    Ще одна проблема європейської освіти – гендерний дисбаланс. Згідно зі звітом, до вищої освіти ЄС залучено на третину більше жінок, ніж чоловіків.
    
    З іншого боку, Європа продовжує залишатися бажаним напрямком для студентів, які вчаться за межами своєї країни. У звіті наголошується: країни-члени ЄС приймають у себе 41% від усіх міжнародних студентів (з країн ЄС та країн з-поза меж Євросоюзу).
    
    Нагадаємо, що звіт під назвою «Огляд ситуації у сфері освіти» продукується щорічно ОЕСР. У ньому використані дані, підготовлені Євростатом (статистичною службою Європейського Союзу) та ЮНЕСКО.
    
    У звіті надається інформація, що охоплює широке коло питань у сфері освіти 34-х країн-членів ОЕСР, включаючи 21-у країну Євросоюзу (окрім Болгарії, Румунії, Латвії, Литви, Мальти та Кіпру; ці країни не є членами ОЕСР).


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю