Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Баррозу закликає до федералізації ЄС

13 вересня, 2012 р.

   
    У своїй щорічній промові «Нинішній стан Союзу» (State of the Union address) Президент Європейської Комісії Жозе Мануел Баррозу закликав до федералізації Європейського Союзу.
    «Давайте не боятися цих слів: ми потребуємо руху до федерації національних держав», яка сьогодні є нашим «політичним горизонтом», - переконаний він.
    Баррозу наголошує, що закликає саме до «демократичної федерації національних держав», а не до «наддержави» (superstate). Йдеться про «Союз з державами-членами ЄС, а не проти них».
    Для перетворення ЄС на федерацію потребуватиме і «нового договору», що має прийти на зміну нинішнім версіям Договору про Європейський Союз та Договору про функціонування Європейського Союзу, оновлених у Лісабоні. За словами Баррозу, перед наступними виборами до Європейського Парламенту , які відбудуться 2014 року, Європейська Комісія «представить нарис структури майбутнього Європейського Союзу» та презентує «ясні ідеї щодо змін до засновницьких договорів ЄС».
    Нині, вважає Баррозу, в ЄС назріла потреба масштабної політичної реформи, адже Союз стикається з «політичною кризою, кризою довіри». «Надто часто ми бачили зачаровану спіраль»: на самітах голів держав та інституцій ЄС ухвалювалися важливі рішення, але «наступного дня ті самі люди, що ухвалили ці рішення, ставили їх під сумнів, говорячи, що вони йдуть або надто далеко, або недостатньо далеко».
    Відповісти на цю кризу довіри можна тільки глибшою інтеграцією: «вразливіші країни не мусять створювати жодних сумнівів щодо їхнього бажання реформуватися», а «сильніші країни не мусять залишати жодних сумнівів щодо їхнього бажання триматися разом з іншими».
    У своїй промові Баррозу також торкнувся інших важливих напрямів поглиблення інтеграції всередині ЄС. На його думку, ЄС має рухатися до більш тісного економіко-монетарного союзу (що не лише забезпечуватиме діяльність єдиної валюти, але й вирівнюватиме рівень конкурентоздатності економік держав ЄС), до нового банківського союзу (що забезпечить всеєвропейський нагляд за діяльністю банків), до фіскального союзу (що забезпечить наддержавний контроль за дисбалансами фінансів країн ЄС) та до поглиблення інтеграції в єдиному ринку, зокрема до створення повноцінного ринку праці ЄС.
    Він також висловлює надію на побудову справжнього європейського публічного простору, зокрема на зміцнення всеєвропейських політичних партій. За пропозицією Європейської Комісії, 2014 року саме політичні партії рівня всього ЄС мають висувати кандидатури на посади президента Європейської Комісії та президента Європейського Парламенту.
    «Чимало людей скажуть, що ці плани є надто амбітними та нереалістичними. Але дозвольте запитати: чи реалістично продовжувати діяти так, як ми досі діяли?.. Чи реалістично, коли гроші платників податків ідуть на порятунок банків, а потім тих самих платників податків змушують віддавати банкам свої будинки, за які вони не можуть виплатити іпотеку? Чи реалістично бачити 50% нашої молоді без роботи, як це відбувається в деяких державах-членах ЄС?» - питає Баррозу.
    «Для мене нереалістичною є сама ця реальність. Ця реальність не може тривати далі», - відповідає він.
    Свою промову Баррозу підсумував думкою, що в Європі існує потреба «нового мислення». «Я вірю в те, що Європа має душу. Ця душа може дати нам силу та рішучість зробити те, що ми мусимо зробити», - наголошує Президент Європейської Комісії.
    (фото сайта Иммигрант)


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю