Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Європейський Центральний Банк може отримати нові наглядові повноваження

13 вересня, 2012 р.

   
    
    Європейська Комісія запропонувала запровадити «єдиний наглядовий механізм» (single supervisory mechanism, SSM), що забезпечуватиме нагляд за усіма банками зони євро. Головні функції цього нагляду буде надано Європейському Центральному Банку (ЄЦБ) - основній валютно-грошовій інституції ЄС.
    
    Про це йдеться у пропозиціях Єврокомісії, оприлюднених 12 вересня.
    
    Мета «єдиного наглядового механізму» та нових функцій ЄЦБ полягає в забезпеченні нагляду над діяльністю банків на рівні всієї зони євро. Досі такий контроль здійснювався відповідними органами держав-членів ЄС. Національні органи продовжуватимуть відігравати свою роль, але здебільшого у підготовці та виконанні рішень ЄЦБ.
    
    Єврокомісія сподівається, що нові норми сприятимуть побудові справжнього банківського союзу в ЄС.
    
    Коментуючи цю пропозицію, Президент Європейської Комісії Жозе Мануел Баррозу говорить про прагнення Єврокомісії «розірвати хибний зв’язок між державами та їхніми банками». «У майбутньому збитки банкірів не мають ставати боргами народів, ставлячи під сумнів стабільність цілих країн».
    
    За словами Мішеля Барньє, Єврокомісара з внутрішнього ринку, «роль Європейського Центрального Банку полягатиме в тому, аби забезпечувати дотримання банками єврозони здорових фінансових практик». «Наша кінцева мета полягає в тому, щоб перестати використовувати гроші платників податків для порятунку банків від банкрутства».
    
    Відповідно до пропозицій Єврокомісії, до 1 липня 2013 року всі найважливіші банки зони євро мають перейти під нагляд Європейського Центрального Банку. Країни, що не входять до зони євро, можуть добровільно приєднатися до «єдиного наглядового механізму». Окрім того, на них продовжуватиме поширюватися юрисдикція Європейського банківського органу (European Banking Authority), що визначає правила діяльності банків в усіх 27-и країнах ЄС, зокрема тих, що перебувають за межами єврозони.
    
    Нагадаємо, що для того, аби пропозиції Єврокомісії набули чинності, їх ще мають схвалити Рада Міністрів ЄС та Європейський Парламент. Єврокомісія сподівається, що рішення обох інституцій буде ухвалено до кінця 2012 року.
    
    Нагадаємо також, що за три роки (жовтень 2008-го – жовтень 2011-го) уряди європейських країн витратили на допомогу банкам 4,5 трильйони євро, що складає третину ВВП ЄС.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю