Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Єврокомісія пропонує надати загальноєвропейський правовий статус політичним партіям ЄС

13 вересня, 2012 р.

   
    Європейська Комісія ухвалила пропозицію з надання європейським політичним партіям та їх дочірнім установам правового статусу на загальноєвропейському рівні.
    
    Таким чином, документ усуває найбільшу перепону, з якими зіштовхуються політичні партії під час свого функціонування по всьому ЄС; наразі більшість із них реєструють як бельгійські неприбуткові організації.
    
    Марош Шевчович, Європейський Комісар з міжінституційних відносин та управління, назвав цю пропозицію «важливим кроком на шляху консолідації європейської демократії».
    
    Для того, аби бути визнаним європейською політичною партією або політичною установою, така організація повинна буде відповідати найвищим критеріям і стандартам демократії. Також вона муситиме поважати цінності, на яких заснований Європейський Союз.
    
    Усі аспекти фінансування партій стануть суб’єктом всеосяжних правил, включаючи жорстке звітування та контроль за вимогами. Порушення каратимуться накладанням адміністративних санкцій.
    
    Зокрема, партії повинні будуть оголошувати імена донорів, які вносять у партійну касу більше 1 тис. євро на рік. З іншого боку, щорічні обмеження на індивідуальні партійні пожертви зростуть удвічі – з 12 тис. євро до 25 тис. євро.
    
    У Брюсселі сподіваються: документ дозволить зміцнити здатність партій виражати волю громадян ЄС і формувати справжній європейський громадський сектор.
    
    Нагадаємо, що у своїй вчорашній промові про "Нинішній стан Союзу" Президент Єврокомісії Жозе-Мануел Баррозу висловив надію на побудову справжнього європейського публічного простору, зокрема на зміцнення всеєвропейських політичних партій. За пропозицією Європейської Комісії, 2014 року саме політичні партії рівня всього ЄС мають висувати кандидатури на посади президента Європейської Комісії та президента Європейського Парламенту.
    (На фото: Церква Санта Маріє да Ля граціє у Мілані


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю