Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ЄС хоче зміцнити дослідницьку співпрацю з іншими країнами світу

18 вересня, 2012 р.

    ЄС хоче зміцнити дослідницьку співпрацю з іншими країнами світу
    
    Європейський Союз має зміцнити свій діалог з міжнародними партнерами, аби підвищити свою здатність відповідати на головні виклики сучасного світу.
    
    Про це йдеться у Повідомленні Європейської Комісії «Зміцнення та сфокусування міжнародної співпраці ЄС у сфері дослідницької діяльності та інновацій: стратегічний підхід», опублікованому 17 вересня.
    
    Повідомлення пропонує концепцію стратегії ЄС із дослідницької співпраці з іншими країнами світу у найближчому майбутньому.
    
    «Аби залишитися провідним світовим гравцем, ЄС має поставати привабливим місцем для здійснення дослідницької та інноваційної діяльності і бути успішним у всесвітній конкуренції за таланти», - йдеться в Повідомленні. Документ також підкреслює, що ЄС має при цьому «захищати свої економічні інтереси, наприклад у сфері захисту інтелектуальної власності».
    
    У Повідомленні наголошується на ролі країн-сусідів ЄС в дослідницькій співпраці Союзу. ЄС «має чіткий інтерес у тому, щоб країни-сусіди розвивали свої дослідницькі та інноваційні спроможності», - йдеться у документі.
    
    ЄС заохочуватиме країни Європейської зони вільної торгівлі (EFTA), а також країни, охоплені політикою розширення ЄС та Європейською політикою сусідства (до останньої входить і Україна) інтегруватися та зближатися з Європейським дослідницьким простором. Йдеться, зокрема, про асоціювання з програмою «Горизонт 2020», яка буде головною програмою ЄС з підтримки дослідницької діяльності.
    
    Єврокомісія сподівається, що це сприятиме тіснішій співпраці з країнами-сусідами, зокрема постанню «спільного простору знань та інновацій» та покращенню дослідницького та інноваційного потенціалу в цих країнах. Ця співпраця відбуватиметься у тісній координації з інструментами політики розширення та політики сусідства, - зазначається в Повідомленні.
    
    У документі також підкреслюється, що програма «Горизонт 2020» буде повністю відкритою для фінансування проектів з усього світу. Європейська дослідницька рада (інструмент, що фінансує дослідження в ЄС) та Програма імені Марії Склодовської-Кюрі будуть також відкритими для країн з-поза меж Союзу.
    
    Водночас це не означатиме, що всі представники країн з-поза меж ЄС автоматично підпадатимуть під критерії отримання фінансування. Нинішній критерій, за яким фінансування від ЄС залежить від рівня ВВП на душу населення тієї чи іншої країни з-поза меж ЄС (бідніші країни мають більше можливостей отримати фінансування, ніж заможніші), доповнюватиметься ще одним: загальним обсягом ВВП країни. Ця новація виключатиме країни, які досягли певного рівня розвитку та мають змогу розвивати співпрацю з ЄС на взаємній основі. ЄС також продовжуватиме заохочувати взаємний доступ до програм країн з-поза меж ЄС.
    
    Нагадаємо, що ЄС є сьогодні світовим лідером в дослідницькій та інноваційній діяльності: на нього припадає 24% світових витрат на дослідницьку діяльність, 32% публікацій, що мають високий рівень впливу, та 32% заявок на реєстрацію патенту – попри те, що у ЄС проживає лише 7% населення земної кулі.
    
    Водночас протягом останніх років значно виріс дослідницький потенціал нових промислових країн. Приміром, частка країн БРІК (Бразилія, Росія, Індія та Китай) у загальносвітових витратах на дослідницьку діяльність та технологічний розвиток за останнє десятиліття (2000-2009) зросла вдвічі.
    
    Це створює для ЄС потребу зміцнити свою співпрацю з країнами з-поза його меж та поставати для решти світу привабливим місцем для здійснення досліджень та інновацій.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю