Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ЄС надає підтримку Україні щодо покращення та захисту здоров’я рослин

19 вересня, 2012 р.

    ***
    
    Європейський Союз надає підтримку Державній ветеринарній та фітосанітарній службі України для забезпечення захисту та покращення здоров’я рослин в Україні. Бюджет проекту становить 1.2 млн. євро. Співпраця ЄС та України сприятиме гармонізації національного законодавства та регламентів у галузі захисту рослин.
    Проект Twinning “Надання допомоги Україні в наближенні законодавства у сфері фітосанітарії та адміністративних засад у відповідності до європейських стандартів” сприятиме розбудові адміністративних реформ на базі кращої європейської та світової практик. Збільшення обсягів імпорту й експорту рослин і продуктів рослинного походження, розширення географії країн-постачальників, поява нових карантинних організмів вимагають застосування єдиних стандартів.
    Команда французьких та латвійських експертів Проекту з ЄС працюватиме разом з Державною ветеринарною та фітосанітарною службою України над приведенням фітосанітарних стандартів України у відповідність до європейського законодавства. Також планується забезпечення спільних і ефективних дій, спрямованих на запобігання введенню до складу рослинного чи тваринного світу і поширенню шкідників рослин і рослинних продуктів та сприяння вживанню відповідних заходів для боротьби з ними.
    Лідер Проекту, пан Вадим Симонов, Перший Заступник Голови Держветфітослужби зазначив: “Для реалізації цього проекту Україна має унікальну можливість тісно співпрацювати з Консорціумом, представленим провідними країнами ЄС, що дозволить перейняти багаторівневий міжнародний досвід країн-партнерів. В результаті, мультинаціональна експертна група має впровадити в Україні комплексний інтегрований інструмент для розбудови сектору фітосанітарії.”
    Серед позитивних результатів, які має отримати Україна по завершенню проекту Twinning, варто виділити наступні: наближення національного законодавства до європейських стандартів, навчання персоналу щодо системи контролю здоров'я рослин, вдосконалення мережі фітосанітарних лабораторій, розбудова спроможності регіональних та прикордонних пунктів карантину рослин, поліпшення врожаю сільськогосподарських культур. Все це сприятимете відкриттю нових ринків експорту, недоступних наразі, через наближення національних правил імпорту/експорту, скороченню числа відмов українській рослинній продукції на кордонах, спрощенню імпорту, що дозволить експертам із України брати участь у провідних міжнародних робочих групах.
    Пан Агріс Бокумс, експерт Державної служби захисту рослин Латвії, є Постійним Радником Проекту впродовж 21-місячного періоду реалізації проекту, безпосередньо при Держветфітослужби України, у м. Києві.
    За подальшою інформацією прохання звертатись до:
    Пан Агріс Бокумс
    Постійний Радник Проекту
    e-mail: agris.bokums@vaad.gov.lv
    тел.: +38 044 525 14 79
    Пані Світлана Скляренко
    Завідувач відділу взаємодії з міжнародними
    організаціями Держветфітослужби
    e-mail: sklyarenko@golovderzhkarantyn.gov.ua
    тел.: +38 044 25 797-22
    
    Пані Наталія Корчакова
    Керівник сектору економіки, торгівлі
    та територіального розвитку
    Представництво ЄС в Україні
    e-mail: Nataliya.Korchakova@eeas.europa.eu
    тел.: +38 044 390 80 10


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю