Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Порядок денний європейського споживача: Рада ЄС закликає впроваджувати ініціативу Єврокомісії

16 жовтня, 2012 р.

    Країни-члени ЄС та Європейська Комісія мають розпочати впровадження Порядку денного європейського споживача (European Consumer Agenda) – удосконалену політику ЄС у сфері захисту прав споживачів.
    На цьому наголошується у резолюції Ради ЄС з питань конкурентоздатності (внутрішнього ринку, промисловості, дослідницької діяльності та космічної програми), що була ухвалена 11 жовтня.
    Порядок денний має посилити захист споживачів у п’яти найважливіших сферах: харчовій, транспортній, енергетичній, фінансовій і цифровій.
    Його мета – надати споживачам гарантії безпечності продуктів і послуг; також документ націлений на покращення поінформованості споживачів та підвищення ефективності захисту їхніх прав.
    Окрім того, цілями Порядку денного є:
    - гарантувати безпечність товарів, послуг і продуктів харчування для споживачів;
    - підвищити поінформованість громадян щодо питань, пов’язаних із функціонуванням ринку та споживацьким вибором, а також щодо способів захисту їхніх прав;
    - стежити за застосуванням законів про захист прав споживачів і захищати право громадян на належні компенсації;
    - забезпечити адаптацію політики із захисту прав споживачів до цифрового середовища; слідкувати за тим, аби норми, які захищають права споживачів, враховували потреби уразливих груп населення, особливо літніх людей і людей з обмеженими фізичними можливостями.
    Нагадаємо, що наприкінці травня поточного року Європейська Комісія запропонувала Порядок денний європейського споживача. Ця ініціатива формує стратегічне бачення політики ЄС у сфері захисту прав споживачів. Вона орієнтована на підвищення довіри і впевненості споживачів у ринку, і відповідно використання його повного потенціалу


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю