Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Заява Ештон і Фюле щодо парламентських виборів в Україні (АНГЛ.)

13 листопада, 2012 р.

   
    
    Спільна заява Високого представника ЄС з закордонних справ і безпекової політики Кетрін Ештон і Європейського Комісара з розширення та Європейської політики сусідства Штефана Фюле щодо парламентських виборів в Україні (28 жовтня).
    
    «Після нашої першої заяви щодо виборів, які відбулися в Україні 28 жовтня, ми продовжували пильно стежити за підрахунком голосів, підбиттям підсумків волевиявлення та оголошенням зведених результатів.
    
    Ми висловлюємо своє занепокоєння з приводу того, як відбувається післявиборчий процес, що був затьмарений порушеннями, затримками у підрахунку голосів та браком прозорості у роботі виборчих комісій. Ці обставини додаються до відсутності реакції на недоліки та проблеми, що були раніше висвітлені в попередніх звітах ОБСЄ/БДІПЛ. Усі разом вони свідчать про погіршення у низці сфер, у порівнянні з попередньо досягнутими стандартами.
    
    Порушення на виборах не можуть вести до самозаспокоєння. Зважаючи на публічні завіряння, дані минулого тижня прем’єр-міністром України Миколою Азаровим, щодо розслідування скарг, які надходили під час виборів, ми очікуємо на швидкі та рішучі дії уряду та інших відповідних органів державної влади, зокрема, у напрямі розв’язання проблеми встановлення суперечливих результатів голосування у п’яти одномандатних виборчих округах. Ми також очікуємо, що це буде зроблено у діалозі з усіма політичними партіями, представленими у Верховній Раді, а також за допомогою приведення виборчого законодавства у відповідність до європейських норм і стандартів на основі Виборчого кодексу України.
    
    Остаточний склад Верховної Ради України має відображати справжню волю українських виборців.
    
    Ми залишаємося відданими нашому залученню до розбудови політичної асоціації та економічної інтеграції з Україною. Однак це потребує рішучих дій з боку українського уряду та парламенту, які були би спрямовані на консолідацію демократичних амбіцій країни, дотримання верховенства права, розв’язання проблем, пов’язаних із наслідками застосування вибіркового правосуддя, а також на рішуче проведення судової та інших важливих реформ».
    
    ФОТО: http://vybory.zakupon.cn.ua


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю