Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


У ЄС розпочався Європейський рік громадян

3 січня, 2013 р.

   
    З початком нового, 2013-го, року у Європейському Союзі розпочинається Європейський рік громадян (European Year of Citizens).
    
    Саме поточного року відзначатимуть двадцяту річницю із заснування громадянства ЄС (що було запроваджено у рамках Маастрихтського договору). Окрім того, у 2014 році відбудуться вибори у Європейський Парламент.
    
    «Ми прагнемо прямого залучення громадян у розбудову сильнішого та більш політичного Союзу», – підкреслила Вівіан Рединґ (Єврокомісар з юстиції, засадничих прав і громадянства), коментуючи старт у ЄС Європейського року громадян.
    
    За її словами, громадянство ЄС – це більше, ніж просто поняття. «Це практична реальність, що надає відчутні переваги громадянам», – зазначила Рединґ.
    
    Саме тому у Брюсселі прагнуть пояснити, які права мають громадяни та як ними можна користуватися. «Європейські громадяни повинні мати змогу висловлювати свої занепокоєння та готувати ґрунт для майбутніх загальноєвропейських виборів», – додала Єврокомісар.
    
    Протягом поточного року буде проведена низка заходів, присвячених Європейському року громадян. Заходи включатимуть в себе публічні слухання, конференції, різноманітні освітні та інформаційні кампанії. Вони відбуватимуться на загальноєвропейському, національному, регіональному і місцевому рівнях. Їхня мета – не лише роз’яснити, які права мають громадяни ЄС, але й впевнитися у тому, що вони не зіштовхуються з жодними перепонами, користуючись ними.
    
    Згідно із дослідженням, проведеним 2010 року, багатьом людям бракує інформації про права, якими вони можуть користуватися. Зокрема, лише 43% опитаних розуміють значення терміну «громадянин Європейського Союзу»; майже половина – 48% – респондентів зазначили, що вони недостатньо поінформовані про свої права.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю