Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


У ЄС розпочався Європейський рік громадян

3 січня, 2013 р.

   
    З початком нового, 2013-го, року у Європейському Союзі розпочинається Європейський рік громадян (European Year of Citizens).
    
    Саме поточного року відзначатимуть двадцяту річницю із заснування громадянства ЄС (що було запроваджено у рамках Маастрихтського договору). Окрім того, у 2014 році відбудуться вибори у Європейський Парламент.
    
    «Ми прагнемо прямого залучення громадян у розбудову сильнішого та більш політичного Союзу», – підкреслила Вівіан Рединґ (Єврокомісар з юстиції, засадничих прав і громадянства), коментуючи старт у ЄС Європейського року громадян.
    
    За її словами, громадянство ЄС – це більше, ніж просто поняття. «Це практична реальність, що надає відчутні переваги громадянам», – зазначила Рединґ.
    
    Саме тому у Брюсселі прагнуть пояснити, які права мають громадяни та як ними можна користуватися. «Європейські громадяни повинні мати змогу висловлювати свої занепокоєння та готувати ґрунт для майбутніх загальноєвропейських виборів», – додала Єврокомісар.
    
    Протягом поточного року буде проведена низка заходів, присвячених Європейському року громадян. Заходи включатимуть в себе публічні слухання, конференції, різноманітні освітні та інформаційні кампанії. Вони відбуватимуться на загальноєвропейському, національному, регіональному і місцевому рівнях. Їхня мета – не лише роз’яснити, які права мають громадяни ЄС, але й впевнитися у тому, що вони не зіштовхуються з жодними перепонами, користуючись ними.
    
    Згідно із дослідженням, проведеним 2010 року, багатьом людям бракує інформації про права, якими вони можуть користуватися. Зокрема, лише 43% опитаних розуміють значення терміну «громадянин Європейського Союзу»; майже половина – 48% – респондентів зазначили, що вони недостатньо поінформовані про свої права.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати