Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ЄС посилює боротьбу проти кіберзлочинності

10 січня, 2013 р.

    *** Від 11 січня у ЄС працюватиме Європейський центр боротьби проти кіберзлочинності (European Cybercrime Center). Його головною метою стане захист громадян і бізнесу від злочинів у сфері інформаційних технологій.
    
    За словами Сесілії Мальмстрьом (Єврокомісара з внутрішніх справ), кіберзлочинці «швидко та з розумом використовують новітні технології у злочинних цілях». Європейський центр боротьби проти кіберзлочинності допоможе європейцям «стати розумнішими і швидшими у запобіганні таким злочинам та боротьбі проти них», - переконана Мальмстрьом.
    
    Центр зосередить свою діяльність на боротьбі проти нелегальної діяльності в Інтернеті, що ведеться організованими злочинними угрупуваннями (особлива увага приділятиметься атакам на електронні банківські операції та іншу фінансову онлайн-діяльність). Він також протидіятиме сексуальній експлуатації дітей в Інтернеті та злочинам, що негативно впливають на діяльність важливої інфраструктури та інформаційних систем ЄС.
    
    Також інституція сприятиме підвищенню відповідної компетентності серед правоохоронних органів, суддів та працівників прокуратури. Окрім того, вона займатиметься оцінюванням загроз, зокрема аналізуватиме наявні тенденції, публікуватиме прогнози та завчасно попереджатиме про ризики.
    
    Центр буде розташовано у штаб-квартирі Європолу – поліційної служби Європейського Союзу, – що знаходиться у місті Гаага, Нідерланди.
    
    Згідно з нещодавніми дослідженнями Євробарометру, громадяни ЄС занепокоєні питаннями кібербезпеки. Зокрема, 89% користувачів Інтернету не розкривають персональної інформації в мережі; 12% – вже зіштовхувалися із шахрайством в Інтернеті.
    
    Щодня жертвами кіберзлочинності стають близько мільйона людей по всьому світу. Щороку жертви кіберзлочинів зазнають збитків на суму понад 290 мільярдів євро.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю