Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


У Брюсселі відбулася зустріч Ради керівників Європейського фонду підтримки демократії

11 січня, 2013 р.

    *** 9 січня у Брюсселі відбулася зустріч Ради керівників Європейського фонду підтримки демократії (European Endowment for Democracy).
    
    Зустріч пройшла під спільним головуванням Кетрін Ештон (Високого представника ЄС із закордонних справ і безпекової політики) та Ельмара Брока (Голови Комітету Європарламенту із закордонних справ). У зустрічі також взяв участь Штефан Фюле (Єврокомісар з розширення та Європейської політики сусідства).
    
    Рада керівників обговорила стратегічне бачення діяльності та сфери компетенції Фонду. Також учасники призначили Єжи Помяновського (який наразі є Державним секретарем в уряді Польщі) Виконавчим директором інституції.
    
    У своїй вступній промові Ештон наголосила, що відкриття Фонду відбулося у слушний момент, оскільки «2013 стане визначальним роком для демократичних перетворень, зокрема у країнах-сусідах ЄС».
    
    Своєю чергою, Фюле підкреслив, що за допомогою Фонду Брюссель надсилає чіткий сигнал солідарності народам регіону Європейського сусідства, «переконуючи їх, що їхні демократичні прагнення та боротьба за права людини будуть почуті та підтримані Євросоюзом».
    
    Він також зазначив, що ЄС готовий поділитися з країнами-сусідами досвідом та знаннями у подоланні труднощів, викликаних переходом від авторитаризму до демократії.
    
    Нагадаємо, що Європейський фонд підтримки демократії є спільним політичним проектом Європейського Союзу та країн-членів. Його було створено у жовтні 2012 року.
    
    Мета Фонду – надання (за допомогою спеціальних гнучких процедур) прямих грантів продемократичним активістам і організаціям, які борються за демократичні перетворення у регіоні Європейського сусідства та за його межами.
    
    Інституція працює у вигляді фонду, що керується принципами приватного права. Управління нею здійснюється керівними органами на основі статуту. Наразі Фонд знаходиться у процесі налагодження своєї роботи та набору персоналу. Очікується, що інституція почне повноцінно функціонувати протягом першої половини поточного року. Детальніше


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю