Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Єврокомісія виділяє понад 660 млн. євро на гуманітарну допомогу по всьому світу

16 січня, 2013 р.

    *** Європейська Комісія ухвалила план з розподілу понад 661 млн. євро на підтримку програм гуманітарної допомоги у 2013 році.
    
    За допомогою цих коштів Єврокомісія планує підтримати гуманітарні проекти, які реалізують понад 200 партнерських організацій у 80 країнах і регіонах світу.
    
    Коментуючи ухвалення плану, Крісталіна Ґеорґієва (Єврокомісар з міжнародної співпраці, гуманітарної допомоги і врегулювання криз) запевнила: як і раніше, ЄС надаватиме гуманітарну допомогу, орієнтуючись винятково на найгостріші потреби людей. Свої рішення ЄС ухвалюватиме незалежно від політичного порядку денного. «Гуманітарна допомога є виявленням нашого людяного ставлення до тих, хто страждає. Я є свідком того, що вона задовольняє не лише базові фізичні потреби, але й здатна слугувати джерелом надії для людей, які втратили майже все», - зазначила вона.
    
    Зважаючи на проведену оцінку потреб найуразливіших груп населення світу, Єврокомісія виокремила п’ять найбільших операцій з надання гуманітарної допомоги. Зокрема, допомогу отримають: країни Сахелю у Західній Африці (82 млн. євро, зокрема продовження допомоги у розв’язанні конфлікту в Малі), Судан і Південний Судан (80 млн. євро), Демократична Республіка Конго (54 млн. євро), Пакистан (42 млн. євро) і Сомалі (40 млн. євро).
    
    Географічно найбільша порція допомоги – 344,5 млн. євро – буде спрямована країнам Африки, що розташовані на південь від Сахари. Ця сума складає 52% від запрограмованого Єврокомісією бюджету на гуманітарні потреби.
    
    Окрема частина допомоги надійде населенню країн, які майже позбавлені уваги з боку медіа та для яких Єврокомісія найчастіше є єдиним головним донором. До такої групи належать мешканці дев’яти країн: Алжиру, Бангладешу, Центральної Африканської Республіки, Колумбії, Індії, М’янми, Пакистану, Шрі-Ланки та Ємену.
    
    На додаток до вже запланованого пакету допомоги у розмірі 661 млн. євро, у Брюсселі передбачені резервні ресурси. Вони можуть бути використані у разі виникнення непередбачуваних ситуацій – наприклад, криз або катастроф.
    
    У 2012 році Єврокомісія витратила рекордну суму на гуманітарні цілі – майже 1,3 млрд. євро (включаючи резервні ресурси)


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю